INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
STK zveřejnila seznam přihlášených družstev do Krajského přeboru a Oblastí.
Ve Lhotě pod Kosířem proběhne ještě před začátkem školního roku soustředění KTC.
KM ŠSOK schválila podmínky pro pořadatele Grand Prix mládeže pro sezónu 2018/2019.
Novoborský šach. server
Bílí zatím jasně vedou
Věříme na zlatou DOPLNĚNO
Česká norma
Další prověrka mistra světa
Šachový svaz ČR
Školení a seminář rozhodčích R2 a R3, Brno 22. – 23. 9. 2018
Turnaje Grand Prix v rapid šachu 2018/2019
Úspěchy Davida Navary a Vojtěcha Pláta
16. Mistrovství EU mládeže 2018 – Závěrečná zpráva
Jihomoravský šach. svaz
Šachy o prázdninách 2018
Tréninkové materiály na YouTube a na webu ŠSČR
Online školení trenérů 4. třídy
Mládežnické ligy rozděleny
A64 Grygov
Naši mladí v Bezměrově
Účast mládeže na CZECH OPENU
Úspěchy našich mládežníků v přeborech škol
Pád do průměru
ŠK 1921 Zábřeh
Mistrovství Evropské Unie mládeže 2018
Memoriál Ing. Josefa Vozáka 2018
Znojemská královnička 2018
ŠSOK Oblastní přebor sever 2017/18
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Kulový blesk během openu Jeseník
Jiří Fiala(21.8. 13:43)
Dvořák kontroluje vedení
Jiří Fiala(19.8. 17:31)
EXTRALIGA
1.Labortech Ostrava00.0
Siesta Solution Unichess B00.0
SK ZIKUDA Turnov00.0
GASCO Pardubice00.0
Beskydská šachová škola00.0
Slavoj Český Těšín00.0
SK DURAS BVK Královo Pole00.0
Moravská Slavia Brno00.0
Siesta Solution Unichess A00.0
1. Novoborský SK00.0
SK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.TJ Tatran Litovel00.0
TŽ Třinec00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
Panda Rychnov n. K.00.0
ŠK Gordic00.0
Šachy Hošťálková00.0
ŠK Staré Město00.0
TJ Ostrava00.0
Slavia Kroměříž00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
SK Slavia Orlová00.0
Jezdci Jundrov00.0

Sezóna

2. února 2018 20:12Richard Biolek
Krajská výprava na dětské Olympiádě
Ve dnech 29. 1. - 1. 2. se v Pardubickém kraji konala Zimní Olympiáda dětí. Kromě zimních sportů se představili i šachisté. Jejich klání proběhlo v Litomyšli, každý kraj byl zastoupen třemi chlapci a jednou dívkou. Hrály se tedy čtyři turnaje, které se vyhodnocovaly zvlášť a pak nějakým způsobem byla vyhodnocena i soutěž družstev. (Přiznám se, že jsem bodování družstev úplně nepochopil.)

V kategorii starších žáků nás reprezentoval Martin Nehyba. Martin už je zkušený hráč, který se i dokáže sám na partii připravit. V turnaji se mu celkem dařilo, dílčími neúspěchy se nenechal odradit a nakonec vybojoval 4 body ze 7 partií. Horší Buchholz mu přisoudil 6. místo, což je v této konkurenci velmi dobrý výsledek.

výsledky na chess-results

V mladších žácích jsme do boje vyslali Honzu Koláře. Tomu se zpočátku nedařilo, po čtyřech kolech měl jen půl bodu a zavánělo to ostudou. Honza ale dokázal zmobilizovat všechny síly a z posledních tří kol vydolovat 2,5 bodu. V konečném pořadí byl 10., což vzhledem k tomu, že byl nasazený 13., není tak špatné. Ale do budoucna potřebuje přidat v tréninku a také hrát více vážných partií.

výsledky na chess-results

V nejmladších žácích startoval Tomáš Mohapl. Tomáš v rámci kraje vyhrává kdeco a jeho kvality jsou nesporné. Ale v partiích se silnějšími soupeři trpí malou sebedůvěrou, která ho svazuje a dramaticky snižuje jeho šance. Po šťastné výhře v posledním kole se dotáhl na 2,5 bodu a obhájil tak své nasazení, tj. 11. ze 14.

výsledky na chess-results

Mezi děvčaty hájila čest našeho kraje Nikola Gregůrková. Nikola během dvou let své šachové kariéry pronikla do české špičky dívčího šachu, ale přece jen ji ještě trochu zkušeností chybí. V Litomyšli měla problémy s nezvyklým tempem (45 minut na partii + 30 sekund na tah), což ji stálo zejména důležitý bod v posledním kole. Nakonec skončila 8. a nějaké body krajské výpravě získala.

výsledky na chess-results

Všechny naše hráče musím pochválit za bojovnost, zodpovědný přístup ke hře i k přípravě a v neposlední řadě i za celkové vystupování během celé akce. Do dalších let jim přeji hodně chuti do tréninku, protože pak nebude třeba se o výsledky bát.

stránky Olympiády

pořadí krajů v šachové soutěži


starší zprávanovější zpráva

3. února 2018 9:21Jiří Fiala
Jedinou možností,aby tito mladí šachiste se zlepšili a dosahovali lepších výsledků je třeba,aby šachu věnovali více hodin denně!Otázkou je jejich studium! Kolik hodin musí věnovat studiu a kolik hodin šachu!Také jaké mají cíle, zda hlavní je u nich povolání a šachy budou vedlejší,nebo to chtějí v šachu dotáhnout na IM či GM! Podle toho se pak řídí jejich program! Všeho moc také škodí,aby se pak z přemíry duševní práce z toho nesesypali! Musí se to posuzovat individuálně!Štěpán Žilka studoval šachy 6 hod denně,čímž se propracoval na post GM! Jeden čas měl,ale určité zdrav.potíže z přemíry studia,ale ustál to takže je nyní v dobre zdravotní kondici! Mám dojem,že i GM Cvek psal,že se také šachu věnoval buď 5 nebo 6 hod denně!Mám dojem,že to byla světová šachistka Costenjuk co psala,že se šachu věnuje 8 hod.denně!V minulosti,kdy se hrály dlouhé turnaje,partie se přerušovaly,analyzovaly se i v noci,na organismus to bylo veliké duševní vypětí!Aby to šachisté zvládli museli sportovat!Tělesný pohyb je protiváhou duševní zátěže!A tak šachisté sportovali viz.Boris Spasky - fotbal!

3. února 2018 9:47Jiří Fiala
Myslím,že jsem to tady už psal! Mistr světa Botvinik,když přemýšlel jak se v šachu zlepšit,dospěl k jednoznačnemu závěru! Prací! Takže talent na úspěch v šachu nestačí,musí následovat pilná práce!Za úspěchy, které dosahuje v šachu IM Richard Biolek ml.může být vděčen svému otci IM Richardu Biolkovi st.,který ho k pilne šachove práci vedl pevnou rukou!

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018