INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
KP ŠSOK už na chess-results
Probíhá dlouhodobý Přebor města Prostějova.
Novoborský šach. server
Chorvatsko s odřenýma ušima
Vyhraje Carlsen?
S Itálií vítězně a nerozhodně
Zprávy z Ameriky
Šachový svaz ČR
ŠSČR vyhlašuje výběrové řízení "Trénuj jako David Navara"
Podpora oddílů ŠSČR
Představení živých šachů v Táboře
Školení trenérů IV. třídy a pedagogů-vedoucích šachových kroužků v Lanškrouně
Jihomoravský šach. svaz
9. Svatováclavský turnaj Kyjov
Aesculap Open a Znojemský dráček 2017
Třetí sobota
Po prázdninové přestávce opět zahájil seriál turnajů "Druhé úterý"
A64 Grygov
Byli jsme v Budějovicích
ZŠ Hálkova a G Hejčín na Mistrovství ČR škol
Zhodnocení činnosti mládeže A64 Grygov v sezóně 2016/17
Blýskání na lepší časy
ŠK 1921 Zábřeh
Mistrovství Evropské Unie 2017
Czech Open 2017
Skalička 2017
Znojemský víkend
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Jubilejní Moravský Beroun v mistrovském obležení
Jiri Fiala(21.9. 19:22)
Pozvánka na losování soutěží ŠSOK
Jiří Fiala(21.9. 14:55)
EXTRALIGA
1.Tatran Litovel00.0
ŠK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
ŠK města Lysá nad Labem00.0
JTEKT Pardubice00.0
ŠK Zikuda Turnov00.0
Moravská Slavia Brno00.0
ŠK DURAS BVK Královo Pole00.0
1. Novoborský ŠK00.0
Unichess00.0
BŠŠ Frýdek-Místek00.0
Labortech Ostrava00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Agentura 64 Grygov00.0
KVS Ekodivize Opava00.0
TŽ Třinec00.0
ŠK Gordic Jihlava00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
TJ Ostrava00.0
ŠK Staré Město00.0
Region Panda, z.s.00.0
Slavoj Český Těšín00.0
Šachy Hošťálková00.0
Slavia Kroměříž00.0
Šachový klub Loko Brno00.0
2.LIGA D
1.ŠK Velké Losiny00.0
TJ Náměšť n/Oslavou00.0
TJ Žďár nad Sázavou00.0
ŠK Lípa00.0
TJ Slavia Hradec Králové B00.0
TJ Sněžka Náchod00.0
TJ Štefanydes Polička00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
Caissa Pivovar Dalešice00.0
Eurobit00.0
ŠK Vysoké Mýto00.0
TJ CHS Chotěboř00.0
2.LIGA F
1.AŠK DA Olomouc00.0
Šachový klub HM Ostrava B00.0
Sokol Vrbno p/P00.0
Baník Havířov00.0
TŽ Třinec B00.0
ŠK TJ Dolní Benešov00.0
Sokol Dobrá00.0
SK Slavia Orlová00.0
Šachový klub Karviná00.0
BŠŠ Frýdek-Místek C00.0
TJ Slovan Havířov00.0
ŠK Slavoj Poruba B00.0
KRAJSKÝ PŘEBOR

Sezóna

16. srpna 2017 8:45Michal Müller
Šachový turnaj měst
12. 8. se ve Zlatých Horách uskutečnil Šachový turnaj měst. Jedná se o událost, na kterou se v našem oddíle každoročně těšíme, a to hned z několika důvodů. Nejen, že máme možnost kvalitně si zahrát v přátelské atmosféře, kterou považuji pro tento turnaj za charakteristickou, ale také se vidět v letní přestávce mezi sezónami s našimi šachovými kolegy a přáteli, kteří jsou našemu oddílu nejblíže, a to nikoliv jen svou geografickou polohou. Je-li tento turnaj malý vzhledem k počtu účastnících se družstev, neboť herní prostory jsou omezené, je velký z hlediska významu pro naše město a oddíl. Máme vždy velkou radost, když k nám na sever dorazí vzdálenější týmy, které boří často vyřčenou představu, že cestovat kvůli šachu se nevyplácí.

Letošního turnaje, který se odehrál v prostorách turistické ubytovny Sarkander, a to tempem 2 x 15 minut, se zúčastnilo 8 týmů. Kromě domácích Zlatých Hor to byla družstva z České Vsi, Jeseníku, Skorošic, Vrbna pod Pradědem, Krnova, Libiny a Skaličky. Kapitánům a hráčům všech týmů děkujeme, že se ve Zlatých Horách sešli, aby mohli poměřit své síly. Obzvláště nás potěšilo, že k nám zavítal i předseda ŠSOK pan Vozák se svým týmem ze Skaličky či již poněkolikáté pan Hartinger a jeho tým z Libiny. Jsme také rádi, že máme možnost udržet kontakt s hráči z Vrbna pod Pradědem či Krnova, kteří sice nejsou až z tak daleka, ale hrají soutěž v jiném kraji a zahrát s nimi je vždy příjemné zpestření.

Tentokrát se při prezentaci vybíralo startovné, které však bylo v plné výši určeno na peněžní ceny pro vítězné týmy a oběd - domácí guláš. Vítězové také dostali pěkné poháry a několik drobností. Na organizaci turnaje se podíleli Miloš Hudský se svou ženou, Jaroslav Burgetha a Petr Vojčák.

Turnaj byl jako vždy určen pro pětičlenná družstva, která se tentokrát utkala v sedmi kolech. Jak už to na tomto turnaji bývá, tak i týmy, které přijedou s méně hráči, si mohou zahrát, neboť mohou doplnit své mužstvo o hráče z ostatních, početnějších týmů. A tak např. tým Libiny v sestavě Antonín Hartinger, Martina Hartingerová a Nikola Hartinger byl doplněn o zlatohorské hráče, a to Petra Krause a Vladimíra Kosinku.

První místo s bodovým náskokem 1,5 bodu vybojoval tým České Vsi, který turnaj odehrál v sestavě Patrik Gnida (6,5 bodu), Jakub Vaculík (6 bodů), Roman Gawlas (5 bodů), Petr Chytil (5 bodů) a Svatopluk Hastík (7 bodů). Skvělý výkon předvedli zejména Patrik Gnida a Svatopluk Hastík, kteří s přehledem zvítězili na svých deskách bez jediné prohry.


vítězný tým

Na druhém místě skončil tým Zlatých Hor, který sice neprohrál jediný zápas, ale nedosáhl takového počtu olympijských bodů jako Česká Ves. Zlaté Hory tento ročník turnaje nastoupily v silné sestavě, a to se svými hráči z polského Prudniku, kteří za Zlaté Hory hrají již několik sezón a potkávají se s místními při různých šachových příležitostech. Domácí tedy hráli v sestavě Krzysztof Banasik (4,5 bodu), Robert Tustanowski (7 bodů), Jan Siekaniec (6 bodů), Mateusz Tustanowski (6,5 bodu) a Michal Müller (4 body). Robert a Mateusz neprohráli jediný zápas a zvítězili tak na svých deskách.

Třetí místo vybojovalo mužstvo z Vrbna pod Pradědem, které dorazilo s šesti hráči, a to v sestavě Ladislav Vaněk (6 bodů), Vladimír Pán (4 body), Miroslav Hrbáček (6,5 bodu), Svatopluk Máj (4 body), Rostislav Lužný (1,5 bodu) a Svatopluk Vrba (1 bod). Miroslav Hrbáček díky svému perfektnímu výkonu zvítězil na třetí desce. Ladislav Vaněk byl druhým na desce první.

Se ztrátou pouhého bodu a půl na třetí pozici skončil na čtvrtém místě tým ze Skaličky, který přijel v sestavě Pavel Lev (5 bodů), Milan Štverák (4,5 bodu), Petr Vaculík (2 body), Lukáš Vozák (4 body), Jaromír Vozák (5 bodů). Jaromír Vozák se umístil druhý na páté desce a Pavel Lev a Milan Štverák obsadili třetí místo na první a druhé desce.

Páté místo obsadil tým z Jeseníku (Šmida, Šaur, Táborský, Výšek, Kolodziej), šesté místo Libina (Kosinka, Kraus, Hartinger A., Hartingerová, Hartinger N.), sedmé místo Skorošice (Gajewski, Weselak, Rychlík, Čecháček, Matlocha) a osmé místo Krnov (Vlachopulos, Petkovský, Šlachta, Kubelová, Koppi, Zlámal).


všichni účastníci

Doufám, že se všem hráčům ve Zlatých Horách líbilo a turnaj si užili. Těšíme se na další ročníky!

konečné výsledky v xlsx

konečné výsledky v png

výsledky na jednotlivých šachovnicích v pdf


starší zprávanovější zpráva

26. srpna 2017 9:41Libor z hor :-)
Pěkná práce českoveských boys a Kubase. Půlka ligových Losin , to se to pak pěkně hraje :-)

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2017