INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Upravené termíny odložených kol krajských soutěží družstev jsou správně aktualizovány v kalendáři.
I letos proběhne letní tábor pro talentované šachisty v Domašově nad Bystřicí.
Olomoucké šachové léto se bude konat od 13. do 20. srpna.
Poslední komentáře
Koutek olomouckých šachistů
Jiří Přenosil(21. ledna 2022 23:44)
Kalendář akcí
23.1.Krajský přebor − 8. kolo
25.1.Přebor okresu Prostějov jednotlivců − 3. kolo
30.1.Oblastní přebor Jih − 6. kolo
30.1.Oblastní přebor Sever − 5. kolo
1.2.Přebor okresu Prostějov jednotlivců − 4. kolo
6.2.Krajský přebor − 9. kolo
Šachový svaz ČR
MČR družstev starších žáků bude hostit Chrudim
Čtěte a sledujte o víkendu: ohlasy z Dubaje a boj Van Nguyena o vstup mezi elitu
Úvodní zpráva Openu Mariánské Lázně 2022
Staronové události v roce 2022
Nový šachový server
Wijk aan Zee aneb nový zázrak?
Tata Steel 2022 - online
Ostře sledované tahy ve Wijk aan Zee 5.kolo
Propozice MČR mládeže 2022 + Amatérů
Šachové weby
A64 Grygov
4. – 7. kolo dorostenecké ligy
Tři kola 1. ligy
ŠK 1921 Zábřeh
VÁNOČNÍ BLEKOVKY
Mistrovství Evropské Unie 2020
SK Prostějov
Haluzová remíza
Vítězství v oblasti
ŠK Olomouc
Poslední sbohem
Zápas na tři dějství
ŠK Vinary
VINARSKÝ KRÁL/KRÁLOVNA
SEZÓNA ZAČÍNÁ !!!
ŠK Velké Losiny
ŠK Mohelnice
ŠK Jeseník
Řetězárna Česká Ves
TJ Spartak Přerov
ŠK Šternberk
ŠK Loštice
EXTRALIGA
1.1. Novoborský ŠK1834.5
2.Výstaviště Lysá/Labem1225.0
3.ŠK Dopravní podnik Praha1023.0
4.Moravská Slavia Brno1021.0
5.GASCO Pardubice915.0
6.ŠK Zikuda Turnov724.0
7.INGEM - ŠK Líně724.0
8.Siesta Labs Unichess623.5
9.BŠŠ Frýdek-Místek A617.5
10.BŠŠ Frýdek-Místek B617.5
11.Labortech Ostrava420.5
12.ŠK Duras Královo Pole416.0
13.Slavia Kroměříž415.0
14.ŠK Slavoj Poruba319.5
EXTRALIGA MLÁDEŽE východ
1.ŠK DURAS BVK Brno1524.5
2.BŠŠ Frýdek-Místek A1329.0
3.2222 ŠK Polabiny A1323.5
4.ŠŠPM Lipky HK1223.5
5.ŠK AD Jičín1222.5
6.ŠK Staré Město1021.0
7.TJ Spartak Vlašim411.5
8.SK Prostějov312.5
1.LIGA VÝCHOD
1.Šachy Hošťálková1225.5
2.TJ Vlčnov1024.5
3.TŽ Třinec1021.5
4.SK Slavia Orlová920.5
5.Moravská Slavia Brno B822.5
6.ŠK GORDIC721.5
7.ŠK Slavoj Poruba B717.0
8.ŠK Staré Město620.0
9.TJ CHS Chotěboř418.0
10.ŠK Vsetín417.5
11.A64 PROCLIENT Grygov416.5
12.Slavoj Český Těšín215.0
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.Šachy Krnov A1933.0
2.BŠŠ Frýdek-Místek B1931.5
3.ŠK Zlín-Malenovice1628.0
4.A64 Grygov1427.0
5.BŠŠ Frýdek-Místek C1123.0
6.TJ Ostrava1120.5
7.ŠK Jeseník918.5
8.ŠK Lokomotiva Brno821.0
9.SK Slavia Orlová715.5
10.TJ Sokol Ústí610.0
11.Šachy Krnov B013.0
12.ŠO Kunovice09.0
2.LIGA D
1.2222 ŠK Polabiny C1629.5
2.ŠK Lípa1530.0
3.Panda Rychnov/Kněžnou1530.0
4.TJ Slavia Hradec Králové1328.0
5.TJ Štefanydes Polička928.0
6.TJ Lanškroun924.5
7.ŠK Vysoké Mýto623.5
8.ŠK 1921 Zábřeh621.0
9.TJ Žďár nad Sázavou619.0
10.TJ Jiskra Hořice618.5
11.TJ ŠO Chrudim319.0
12.ŠK Ústí nad Orlicí317.0
2.LIGA F
1.BŠŠ Frýdek-Místek C1832.0
2.TŽ Třinec B1529.0
3.TJ Ostrava1330.0
4.ŠK Slavoj Poruba C1327.5
5.Tatran Litovel1326.5
6.TJ Slovan Havířov1026.5
7.ŠK TJ Dolní Benešov921.0
8.Sokol Dobrá625.0
9.ŠK Karviná620.5
10.SK Slavia Orlová B321.0
11.TJ Baník Havířov015.0
12.SK Prostějov014.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.STAV-IZOL ISO A1224.5
2.Tatran Litovel B1219.5
3.TJ Sokol Velké Losiny A921.5
4.TJ Sokol Skalička819.0
5.TJ Sokol Přemyslovice716.5
6.A64 Grygov B714.5
7.SK Prostějov B618.5
8.TJ Zlaté Hory313.5
9.ŠK Mohelnice311.0
10.TJ ŠK DUE POP Uničov A216.0
11.ROŠÁDA Prostějov A215.0
12.Sigmia Olomouc A010.5
13.ŠK Jeseník A00.0
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.ŠK 1921 Zábřeh B917.5
2.ŠK Loštice717.0
3.ŠK Šternberk A612.0
4.TJ Libina A310.0
5.SK Řetězárna Česká Ves38.0
6.ŠK Velké Losiny B28.0
7.ŠK Bohuňovice A18.5
8.TJ Tatran Litovel C07.0
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.A64 UP Olomouc922.5
2.Přerov Vinary718.0
3.SK Prostějov D615.5
4.STAV-IZOL ISO B614.0
5.TJ Sokol Skalička B613.5
6.SK Prostějov C611.5
7.TJ Sokol Přemyslovice B313.0
8.TJ Sokol Citov29.0
9.Sigmia Olomouc B111.0
19. června 2017 9:56Jiří Uhlíř
Jakub Roubalík bleskovým přeborníkem Zlínského kraje

V sobotu 17. června proběhl v Rajnochovicích Krajský přebor Zlínského kraje v bleskovém šachu.

Zúčastnilo se ho 37 šachistů, mezi nimi tři s titulem IM, tři s titulem FM a Jakub Roubalík, jemuž titul formálně také přísluší. A právě hráč ŠK Zlín nenechal nikoho na pochybách, kdo se stane vítězem turnaje a krajským přeborníkem. S náskokem tří (!) bodů za sebou nechal celý hlavní peloton.


bílými hrající Jakub Roubalík v partii s Janem Sosnou, v pozadí Milan Pastirčák

Hrálo se třináct kol v tempu 2 x 4 minuty plus 2 vteřiny za tah, Jakub získal 12 bodů, když jedenáctkrát zvítězil a dvakrát remizoval. Druhý IM Jan Sosna hrající za Slavoj Poruba získal stejně jako třetí Petr Kičmer, jenž hájí barvy Baníku Havířov, 9 bodů.

Pomyslné stříbro v hodnocení KP Zlínského kraje si odvezl v již kunovickém dresu hrající IM Pavel Zpěvák za 8,5 bodu a bronz Petr Koutný z Vlčnova za 8 bodů. Mezi juniory se krajským přeborníkem stal Martin Hronek před Jakubem Martinkou, oba z ŠK Zlín, a Ondřejem Vrajem z Hošťálkové. Kategorie žen vyhodnocena nebyla, neboť jediná tohoto pohlaví byla domácí Denisa Švédová, která dosud není mezi registrovanými hráči šachu.

výsledky turnaje na chess-results

fotogalerie


<<< KAREL VOLEK SLAVÍ 60 <<<>>> POLOJUBILEJNÍ ČESKOVESKÝ TURNAJ MLÁDEŽE >>>

Jméno:
Heslo:

Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2021