INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Pro malý počet přihlášených se šumPERSKÝ ŠACHový turnaj RUŠÍ!
(Případný náhradní termín bude včas oznámen.)
Odkazy na krajské soutěže družstev najdete jako tradičně v pravém sloupci.
Probíhá dlouhodobý Přebor města Prostějova.
Novoborský šach. server
Hattrick Vojty Zwardoně v Dolním Benešově
Finále zatím nerozhodně
David proti Goliáši
Tak co bude s tou medailí?
Šachový svaz ČR
Máme stříbro z Mitropa Cupu!
Školení rozhodčích R3 a seminář rozhodčích R2 a R3, Dalovice 21. 10. 2017
Oprávnění účastníci Mistrovství Čech
Online přenosy z Liberce
Jihomoravský šach. svaz
9. Svatováclavský turnaj Kyjov
Aesculap Open a Znojemský dráček 2017
Třetí sobota
Po prázdninové přestávce opět zahájil seriál turnajů "Druhé úterý"
A64 Grygov
Olomoucké léto a valašský podzim
Byli jsme v Budějovicích
ZŠ Hálkova a G Hejčín na Mistrovství ČR škol
Zhodnocení činnosti mládeže A64 Grygov v sezóně 2016/17
ŠK 1921 Zábřeh
Mistrovství Evropské Unie 2017
Czech Open 2017
Skalička 2017
Znojemský víkend
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Exhibice na zámku se povedla
Jiri Fiala(26.9. 11:21)
Jubilejní Moravský Beroun v mistrovském obležení
Jiri Fiala(26.9. 11:12)
EXTRALIGA
1.Tatran Litovel00.0
ŠK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
ŠK města Lysá nad Labem00.0
JTEKT Pardubice00.0
ŠK Zikuda Turnov00.0
Moravská Slavia Brno00.0
ŠK DURAS BVK Královo Pole00.0
1. Novoborský ŠK00.0
Unichess00.0
BŠŠ Frýdek-Místek00.0
Labortech Ostrava00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Agentura 64 Grygov00.0
KVS Ekodivize Opava00.0
TŽ Třinec00.0
ŠK Gordic Jihlava00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
TJ Ostrava00.0
ŠK Staré Město00.0
Region Panda, z.s.00.0
Slavoj Český Těšín00.0
Šachy Hošťálková00.0
Slavia Kroměříž00.0
Šachový klub Loko Brno00.0
2.LIGA D
1.ŠK Velké Losiny00.0
TJ Náměšť n/Oslavou00.0
TJ Žďár nad Sázavou00.0
ŠK Lípa00.0
TJ Slavia Hradec Králové B00.0
TJ Sněžka Náchod00.0
TJ Štefanydes Polička00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
Caissa Pivovar Dalešice00.0
Eurobit00.0
ŠK Vysoké Mýto00.0
TJ CHS Chotěboř00.0
2.LIGA F
1.AŠK DA Olomouc00.0
Šachový klub HM Ostrava B00.0
Sokol Vrbno p/P00.0
Baník Havířov00.0
TŽ Třinec B00.0
ŠK TJ Dolní Benešov00.0
Sokol Dobrá00.0
SK Slavia Orlová00.0
Šachový klub Karviná00.0
BŠŠ Frýdek-Místek C00.0
TJ Slovan Havířov00.0
ŠK Slavoj Poruba B00.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH

Sezóna

15. června 2017 10:45Martin Adamčík
Adámek na vítězné vlně
Další ročník CHESS Prostějov OPENu se konal dne 10. června v prostorách Lidového domu, které byly 48 hráči zaplněny do posledního místečka a já jako rozhodčí jsem se mezi ně málem nevešel. Celý turnaj proběhl bez problémů, v ceně startovného byl i oběd, pro dospělé gulášek a pro mládež hamburger.

Favorité zahájili turnaj výhrami, silnější hráči se mezi sebou začali střetávat od 3. kola. Po kole čtvrtém již nikdo neměl plný počet bodů a na čele se se 3,5 body usadili Roman Závůrka, Petr Zatloukal a Vladimír Adámek. V pátém kole se do samostatného vedení dostal Vladimír Adámek, který v napínavé partii porazil Petra Zatloukala, v šestém kole ho Roman Závůrka dohnal po výhře s Víťou Valentou. V závěrečném 7. kole Vladimír Adámek zvítězil nad Františkem Štecem, Romanovi se Jáchyma Bareše přechytračit nepovedlo.


nejmladší hráč Petr Novotný proti "bossovi" klanu Milanu Londinovi; v pozadí Pavel Brácha proti Jasmíně Londinové

Po zásluze turnaj vyhrál Vladimír Adámek, který je novým členem Rošády (a myslím, že všichni budou sestavou Rošády v Krajském přeboru příští sezónu překvapeni). Vladimíra jsem příliš často hrát neviděl a i přes několik pozoruhodných výsledků se mi jeho výkony zdály nevyrovnané. CHESS OPEN hrál ovšem skvěle a kromě sympatického příjmení mě především potěšil fair-play hrou (poslední partie s panem Štecem). Gratuluji mu k vítězství a přeji mnoho hodnotných partií v novém klubu.

Na druhém místě skončil Roman Závůrka, který odvedl svůj standardní profesorský výkon bez prohry. Ale nedařilo se mu tolik jako ve Skaličce a na první místo to tentokrát nestačilo.

Největším překvapením byl ovšem výkon Jiřího Fialy. Pravidelný kontroverzní dopisovatel tohoto webu si vzpomněl na dřívější časy, v ostrých pozicích se orientoval naprosto bez problému, v posledním kole ve velkém stylu porazil Petra Zatloukala a získal skvělé 3. místo. Všechny přesvědčil o tom, že stále ještě nezapomněl hrát kombinační šach jako za mlada a možná by ve vážných partiích měl omezit nabídky remíz.


vítězní Roman Závůrka, Vladimír Adámek a Jiří Fiala

Nejlepší ženou se stala Jana Indrová (Londinová) na 19. místě, když o lepší umístění ji připravil v posledním kole synovec Šimon. Tady jsme jako pořadatelé udělali obrovskou chybu, když jsme jako první vyhlásili Danielu Urbanovou (s tím patriotismem jsme to poněkud přehnali...) a ještě jednou se Janě tímto omlouváme.

Mezi žáky exceloval stále se lepšící Šimon Londin, který skončil na konečném 4. místě. Nejmladším účastníkem byl Petr Novotný, nejstarším František Štec.


vlevo nejstarší účastník František Štec, uprostřed Daniela Urbanová, vpravo nejmladší Petr Novotný

Z ostatních hráčů bych vyzdvihl 7. místo Petra Františe, neregistrovaného hráče, který ovšem pilně trénuje hrou na internetu. Výborný výkon dále podal Jakub Urban - remizoval s Jirkou Fialou, získal cenný skalp Milan Londina st. a i přes nepovedené dvě závěrečné prohry zakončil turnaj s elo performance 1753. Sympatická byla i účast dvou otců našich šachových nadějí - Tomáše Urbana a Petra Novotného, kteří odehráli pravděpodobně první turnaj ve svém životě. Třeba se v příštím roce přidá i některá z přítomných maminek.

V letošním roce se neuskutečnil tradiční zápas družstva Londinů proti „zbytku světa (Prostějova)“, což je rozhodně velká škoda. Rodina Londinů přijela až na pár výjimek v plné síle - 8 hráčů - přesně jedno družstvo. Ale příští rok to jistě napravíme a oblíbený zápas se jistě zase uskuteční.

výsledky na chess-results

fotogalerie


starší zprávanovější zpráva

15. června 2017 12:15Jiri Fiala
Pokud se v hraci mistnosti objevi Martin Adamčik je to zaruka kvality!Ať už jako samotny hrač,nebo jako organizator!Tak i v tomto turnaji pod jeho vedenim vše probihalo bez problemu!Ja se svym vykonem jsem byl spokojen a někteři hrači byli mou formou překvapeni včetně mě!Velmi dramatickou partii jsem sehral s talentovanym mladežnikem Jakubem Urbanem.Vitězna pozice se přelevala na stranu bilych i černych.V zavěru partie jsem postupoval dvěma spojenymi pěšci do damy a to tak,že jsem o oba pěšce přišel.Partie skončila remis za hojne přitomnosti pozorovatelu.Petr Zatloukal po me partii prohlasil:Tys to pěkně zkazil(použil vulgarni slovo).Naprosto jsem souhlasil,přičinou bylo,že na hodinach jsem měl již několik desitek vteřin!Během turnaje jsem nabidl vice hračum remis,nikdo nepřijal!Vitěz turnaje Adamek mi řekl po partii,že se mnou počital s jasnou vyhrou!Nemile byl rozladěn po remize se mnou Roman Zavůrka,zvlaště,když měl bile kameny!Ja jsem jeho rozladěni komentoval slovy:"Roman zuři"!Protože jsme,ale šachovi kamaradi,tak jsme z toho měli legraci !Protože mi v posledni partii Petr Zatloukal odmitl remis(rovněž měl bile kameny),umožnil mi obsadit po vyhře 3.misto!Myslim,že z turnajem byli všichni spokojeni,občerstveni i oběd měli přimo v hracim sale.Takže v přištim ročniku můžeme očekavat opětně hojnou učast!

15. června 2017 21:42alda
Skvělá rozlucka Rosady s Lidakem. Teda pokud platí, ze uz je tam Lidak nechce .. Simon a Jirka palec nahoru!!

16. června 2017 7:20Jiri Fiala
Kde by pak Rošada hrala?Zase u Jodlů? V Liďaku to bylo idealni prostředi!Škoda,že jsem tuto informaci neměl v utery na schuzi,kde byli zatupci města jak pani primatorka Raškova tak pan Smetana,ktery byl přitomen na zahajeni tohoto turnaje v Liďaku!Hned bych vznesl požadavek,aby se město take zajimalo o šachisty,aby ti mohli hrat v důstojnem prostředi!Ja mam "hubu" a rozhodně se nebojim veřejně vystoupit!To je o mě mezi spolustraniky znamo!

16. června 2017 7:38Jiri Fiala
U Jodlů se hralo v suterenu,což je prostředi vhodne pro hospodu,ale rozhodně meně vhodne pro šachisty!

16. června 2017 12:26Matoušek
@ Jiri Fiala: U Jodlů těžko! Hrací místnost Rošády je v řešení. Než budeš za ně někde "lobovat", doporučuji nejdřív s někým z Rošády zkonzultovat (T. Gorba, P. Navrátil, V. Dvořák)

16. června 2017 15:17Jiri Fiala
Lobovat za Rošadu nebudu!Dnes na mě volal jeden přislušik Rošady z auta,co jsem to tam psal,abych se o Rošadu nestaral!Tak se starat nebudu,myslel jsem to s Rošadou dobře,nerad bych došel ke zjištěni,že pro dobrotu na žebrotu!!Takže odemě v tomto směru žadna iniciatia nebude!Co tady čtu informace na tomto webu,tak je nejlepši se o cizi kluby nestarat,ať maji jakekoliv potiže,protože uznani nedojdete a ještě se to obrati proti Vam!

17. června 2017 8:39Matoušek
@ Jiri Fiala: Máš naprostou pravdu! Já se nebudu starat už ani o tento web, poněvadž v té přehršli zpráv a příspěvků, které admin ani nestačí číst, pak nestíhá např. ani zveřejnit krajské přeborníky apod. Navíc kdybych čas strávený psaním článků tady a příspěvků v nesmyslných diskusích raději využil k trénování šachů, tak udělám mnohem lépe! Ale přesto, kdybych zase někdy v budoucnu viděl nebo zažil takový bordel, jaký byl na letošní PV-lize, tak se samozřejmě ozvu. Jsem však přesvědčen, že to nebude potřeba!

17. června 2017 9:04Jiri Fiala
Jistě Peťo!Pokud s něčim nesouhlasiš rozhodně nemlč,neboť opodstatněna kritika ma vliv na napravu špatne věci!Šachy rozhodně trenuj ať v šachu dosahneš vyšši mety!Předpoklady pro to maš!Nasledujici leta jsou pro to vhodna!Až budeš starobni důchodce,pak něčeho dosahnout bude obtižnějši!Byt uspěšny ve staři,to jsou jen vyjimky jako např Korčnoj!Osobně bych Ti navrhoval,aby ses pokusil ještě uhrat mistra Fide,což znamena zůčastňovat se vhodnych turnajů,ktere to umožni!Možna namitneš,že v důchodě budeš mit vice času na šachy,ale Tvůj organizmus nebude už tak bystry jako v mladšich letech,neni vyloučeno,že se může vyskytnout nějaka zdravotni obtiž,což bych Ti rozhodně nepřal,ale pokud organizmus neni uplně zdrav rozhodně to nema dobry vliv na kvalitni šachovou hru což mohu osobně potvrdit,u mě znama spankova deprivace!Vyjimkou byl pravě tento turnaj,na ktery jsem byl tentokrat lepe vyspan!

18. června 2017 18:37Jiri Fiala
Alda ukončil velice silně obsazeny turnaj v Teplicich!Byl nasazeny jako 131 hrač a skončil na 140 mistě ze 166.Takže můžeme řici,že zahral svůj standard,ani nepřekvapil,ani nesklamal!Pro nas průměrne hrače jsou tyto turnaje na ziskani zkušenosti,přip.pokusu o zlepšeni Ela!Doporučoval bych prostějovske mladeži,aby se take zůčastňovala takovych turnajů!Alda na tento turnaj nejel zbytečně,neboť zkušenosti,ktere na tomto turnaji nabyl jistě uplatni při hře za družstva!Rovněž turnaje "venku" se berou jako dovolena z poznanim jinych krajů!

19. června 2017 19:32alda
Ale zklamal jsem. Se silnými jsem neuhral nic! S hráči 1920-2253 0/5 !! Kde jsou ty časy kdy jsem remizoval s IM v Pardubicích ..

19. června 2017 19:33alda
Jsou pryč !! :-)

20. června 2017 8:53Jiri Fiala
Aldo!Stale jsi mlady šachista,neni možne,aby ses nezlepšil!Podle mě bude chyba někde v treninku!Specializuj se na určite zahajeni(jako Karel Virgler na f4,vyhral s tim dosti partii,nebo V.Dvořak na Moora gambit)a toto zahajeni propracovavej!Přehravej si take partie mistrů pouze se zahajenim ktere sis vybral a vždy seď za vitěznymi kameny a divej se jak mistři s timto zahajenim vyhravaji!Často hrej s počitačem nebo jako Roman Zavůrka hrej na internetu!Již jsem to tady psal,když Botvinik uvažoval jak by se mohl zlepšit,dospěl k jednoznačnemu zaveru a to PRACI !!Velmistři jako R.Cvek nebo Š.Žilka se stali velmistry proto,že šachy trenovali 6 hodin denně samozřejmě maji šachovy talent!Ty Aldo nemusiš trenovat 6 hodin denně,ale pokud se chceš v šachu zlepšit musiš mu věnovat vice času!Eretova trenovala šachy 1 hod.ale každy den!

20. června 2017 8:56Jiri Fiala
Samozřejmě zahajeni si vyber ktere se Ti libi a sedi Ti!

20. června 2017 9:50Jiri Fiala
Život,ale nejsou jenom šachy!Např.pro Petra Pavlika šachy konči s dohranim soutěže družstev,pak se věnuje tenisu a uživa si leta!K šachům se vraci až zase na podzim!Toto mi osobně sdělil při našem setkani v Olomouci.Přitom šachy hraje dobře!Nyni Ti Aldo sdělim velikou moudrost,nevim už od ktereho učence.KDO VI CO CHCE TOHO OSUD VEDE,KDO NEVI TOHO VLAČI !!Ja jsem chtěl uhrat KM,uhral jsem,chtěl jsem napsat knižku o Přirodnim parku Terezske udoli,napsal jsem a osud mi pomahal,že při mych prochazkach přirodou,jsem nachazel takove přirodniny,ktere jsem potřeboval do sve knižky,např vzacna chraněna rostlina,nebo motyl,kteři tam zrovna nemusely byt když jsem tudy prochazel!Takže Aldo,pokud se budeš chtit zlepšit v šachach,osud Tě povede,ale musiš pro to něco dělat,tedy trenovat!

20. června 2017 13:41alf
A chceš by pistolníkem býti, musíš Kolaloku píti

20. června 2017 20:21Milan Pastirčák
Ahoj Jiří, nepochybně ono pořekadlo znáš z mé šachové hlídky: Chtějíciho osud vede, nechtějíciho vleče! A přidám: Komu se nabízí sele, má mít nachystany pytel! Chlapci, bez práce nejsou koláče! A pro dnešek, milé děti, dobrou noc!

21. června 2017 7:48Jiri Fiala
Nazdar Milane!Toto pořekadlo,jsem nepřevzal z Tve šachove hlidky,jinak bych ho napsal tak jak jsi ho uvedl.Tve pořekadlo je trochu jine!Prvni polovina je stejna,ale druha se liši.U Tveho je nechce,u meho je nevi!Před lety jsem měl v rukou celou knihu aforizmů od moudrych mužů,i některych žen,je možne,že toto pořekadlo jsem vyčetl pravě tam!Naprosto souhlasim s vyrokem ,že bez prace nejsou kolače!Aby někdo něčeho dosahl v šachu,tak musi mit talent a velkou pili!Jeden se stane GM jiny hraje šachy 50 let a ma stale 3.třidu!Někdo by v šachu něco dokazal,ale nema na šachy zpravidla kvůli zaměstnani,rodině,jinym koničkům čas,jiny zase čas ma,ale nema talent!(Paměť,kombinačni schopnosti apod.)

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2017