OBLASTNÍ PŘEBOR JIH

Sezóna

30. března 2017 10:22Karel Virgler
Opět Tichý
V úterý se znovu sešlo již 12 příznivců šachové hry, aby změřilo své síly, ale hlavně aby získali další body do dlouhodobé soutěže Prostějovské šachové ligy. V tomto turnaji se zapojil i další hráč, a to pan František Kejík, který si přijel zahrát náš turnaj z Vyškova. Jeho osobní rating 2007 elo bodů jej předurčoval k obsazení předních příček třetího turnaje. Nejsilnějším však zůstal i v tomto turnaji hráč Sokola Přemyslovice Petr Matoušek. V minulém turnaji se mu nedařilo tak, jak si představoval, a tak se chtěl v tomto turnaji rehabilitovat za minulé 4. místo. Proti tomu ovšem byli hráči Rošády Prostějov, kteří zatím vyhráli dva předchozí turnaje a nebylo tomu jinak ani tentokrát.

Host 3. turnaje F. Kejík (vlevo) hraje s P. Vaculkou.

V prvním kole se dařilo favoritům, kteří bez problému vyhráli.

V druhém kole se již utkali mezi sebou soupeři silnější, kteří v prvním kole vyhráli, a také ti, kteří již jednou prohráli, hráli spolu navzájem. Zde již došlo k překvapením, když nasazená jednotka turnaje Petr Matoušek prohrál svoji partii s Miroslavem Tichým. Náš host z Vyškova pan Kejík svoji partii s Pavlem Vaculkou také prohrál. A tak jediný, kdo potvrdil svoje vyšší nasazení v 1. šestce, byl Vladimír Dvořák, vítěz minulého turnaje, který porazil Virglera. Mezi hráči, kteří v prvním kole prohráli k žádnému překvapení v tomto kole nedošlo.

Ve třetím kole ovšem k překvapením došlo. Nejdříve prohrál svoji partii do té doby neporažený Vaculka, který prohrál s Virglerem, a stejně dopadl do té doby 100% Dvořák v partii s Tichým. Matoušek si spravil chuť vítězstvím s druhým nasazeným Kejíkem.

vlevo stojící dvojnásobný vítěz 1. a 3. turnaje Miroslav Tichý

Ve čtvrtém kole již hráli hráči na jistotu, a tak výsledkem byly tři remízy. Jediný neporažený Tichý pokračoval ve své spanilé jízdě a porazil Vaculku.

Páté kolo tak již nic nemuselo řešit, protože Tichý měl již zajištěno 1. místo, a aby pořádně oslavil své narozeniny, vyhrál i v posledním kole, když porazil právě mě. Také v ostatních partiích potvrdili svoje vyšší nasazení výhrami Matoušek s Dvořákem, Vaculka s Bráchou a Kejík s Nováčkem.

výsledky v doc

výsledky na chess-results

fotogalerie

V tomto bojovném turnaji to prostě favorité zatím nemají lehké.

V příštím týdnu je přestávka a hrát se začne zase od 11. dubna.

starší zprávanovější zpráva

30. března 2017 11:59Matoušek
S 2. místem jsem spokojen. V práci se "šetřit" nešlo. Těsně před turnajem jsem stihl náročné jednání s německým zákazníkem i společnou večeři.. Hrát šachy už se skoro nedalo a navíc jsem musel maximálně zabojovat, protože soupeři byli docela silní! Perfo 2084 v turnaji, kde jsem v každé partii udělal aspoň 1 hrubku jsem ještě nezažil :) Takže dost štěstí! Turnaj na 5 kol je vždy trochu loterie a obsazení bylo tentokrát fakt slušné. Zdá se mi nespravedlivé, když Mirek Tichý vyhrál 2 turnaje ze dvou (já ze 2 turnajů 1 x 4. místo a 1 x 2. místo) a má na mě náskok pouhé 2 body. Ostatní soupeře, kteří odehráli 3 turnaje, jsem už po 2 turnajích skoro bodově srovnal popř. předběhl. Takže s průběhem turnaje jsem spokojen a celkovému vítězství nestojí skoro nic v cestě :)

2. dubna 2017 11:12Jiri Fiala
Čerstva zprava!Po odchodu z hrací místnosti v 11 hod vede Sigmia A nad Litovlí C 3:1!