INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Pro malý počet přihlášených se šumPERSKÝ ŠACHový turnaj RUŠÍ!
(Případný náhradní termín bude včas oznámen.)
Odkazy na krajské soutěže družstev najdete jako tradičně v pravém sloupci.
Probíhá dlouhodobý Přebor města Prostějova.
Novoborský šach. server
Hattrick Vojty Zwardoně v Dolním Benešově
Finále zatím nerozhodně
David proti Goliáši
Tak co bude s tou medailí?
Šachový svaz ČR
Máme stříbro z Mitropa Cupu!
Školení rozhodčích R3 a seminář rozhodčích R2 a R3, Dalovice 21. 10. 2017
Oprávnění účastníci Mistrovství Čech
Online přenosy z Liberce
Jihomoravský šach. svaz
9. Svatováclavský turnaj Kyjov
Aesculap Open a Znojemský dráček 2017
Třetí sobota
Po prázdninové přestávce opět zahájil seriál turnajů "Druhé úterý"
A64 Grygov
Olomoucké léto a valašský podzim
Byli jsme v Budějovicích
ZŠ Hálkova a G Hejčín na Mistrovství ČR škol
Zhodnocení činnosti mládeže A64 Grygov v sezóně 2016/17
ŠK 1921 Zábřeh
Mistrovství Evropské Unie 2017
Czech Open 2017
Skalička 2017
Znojemský víkend
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Exhibice na zámku se povedla
Jiri Fiala(26.9. 11:21)
Jubilejní Moravský Beroun v mistrovském obležení
Jiri Fiala(26.9. 11:12)
EXTRALIGA
1.Tatran Litovel00.0
ŠK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
ŠK města Lysá nad Labem00.0
JTEKT Pardubice00.0
ŠK Zikuda Turnov00.0
Moravská Slavia Brno00.0
ŠK DURAS BVK Královo Pole00.0
1. Novoborský ŠK00.0
Unichess00.0
BŠŠ Frýdek-Místek00.0
Labortech Ostrava00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Agentura 64 Grygov00.0
KVS Ekodivize Opava00.0
TŽ Třinec00.0
ŠK Gordic Jihlava00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
TJ Ostrava00.0
ŠK Staré Město00.0
Region Panda, z.s.00.0
Slavoj Český Těšín00.0
Šachy Hošťálková00.0
Slavia Kroměříž00.0
Šachový klub Loko Brno00.0
2.LIGA D
1.ŠK Velké Losiny00.0
TJ Náměšť n/Oslavou00.0
TJ Žďár nad Sázavou00.0
ŠK Lípa00.0
TJ Slavia Hradec Králové B00.0
TJ Sněžka Náchod00.0
TJ Štefanydes Polička00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
Caissa Pivovar Dalešice00.0
Eurobit00.0
ŠK Vysoké Mýto00.0
TJ CHS Chotěboř00.0
2.LIGA F
1.AŠK DA Olomouc00.0
Šachový klub HM Ostrava B00.0
Sokol Vrbno p/P00.0
Baník Havířov00.0
TŽ Třinec B00.0
ŠK TJ Dolní Benešov00.0
Sokol Dobrá00.0
SK Slavia Orlová00.0
Šachový klub Karviná00.0
BŠŠ Frýdek-Místek C00.0
TJ Slovan Havířov00.0
ŠK Slavoj Poruba B00.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH

Sezóna

27. března 2017 9:10Miloš Fišer
Černý den pro bílé
V 10. kole Krajského přeboru nastoupil doma Šternberk proti SK Prostějov. Teorie, která předpokládala černými remis a bílými výhry, byla postavena na hlavu. S černými jsme vyhráli 3:1, ale co je to platné, když vůdci našich bílých neuhráli ani půlku?!

Jak probíhal zápas?

Na 2. šachovnici (Trávníček - Sekanina) běželo vše podle teorie, vyrovnaná hra a rychlá remis.

Na 8. desce (Fišer - Virgler) se utkali kapitáni obou týmů. Hostující hráč začal útočně, střelec na b2 ovládal diagonálu, pěšci na f4, g4, věž na h3. Právě tato věž se však zapomněla příliš vpředu a já jsem získal čistou kvalitu. Bílý se snažil situaci zkomplikovat, ale to už jsem přebíral iniciativu. Přišel šach dámou a ztráta druhé věže, po 33 tazích bylo hotovo. Vedeme 1,5:0,5.

Na 6. šachovnici (Opletal - Vláčil) náš Pepa i při docela razantním elo rozdílu udržel vyrovnanou hru a bylo to 2:1.

Ale pak se dlouho hrálo, minula první časová kontrola a naše šance začaly poněkud uvadat.

Na 1. desce (Mohapl - Závůrka) měl Petr chvíli kvalitu za 2 pěšce, ale dlouho to nevydrželo, černému se rozehráli střelci a drtivému útoku bílý neodolal. Bylo srovnáno na 2:2.

Na 4. postu (Vymětalík - Dočekalová) se Ivoš bránil na královském křídle. Pak se pokusil o průlom na křídle dámském a tam slavil úspěch, získal rozhodující materiál a volného pěšce. Soupeřka se vzdala a opět jsme vedli, tentokrát 3:2.

Na 7. šachovnici (Telařík - Fiala) ztratil Radek pěšce a celá partie byla o tom, jestli tuto výhodu černý promění. Počínal si zkušeně, utahoval šrouby a Radek se neubránil, bylo srovnáno na 3:3.

Na 5. desce (Zapletal - Londin) se ve složité pozici lépe orientovala hostující naděje. V koncovce V + 6P proti V + S + 4P prostějovský hráč nezmatkoval, naopak bílý nehrál přesně a šanci na remízu nakonec pohřbil. Stav se otočil na 3:4 v náš neprospěch.

Na 3. prkně (Pavlík - Sýkora) měl Petr pěšce méně, ale cesta k výhře pro černého se zdála daleká. Petr nabídl za stavu 3:4 remízu, nicméně soupeř chtěl vyhrát, což se mu po další hodině hry podařilo. Takže nakonec 3:5.

A nám nezbylo než čekat na výsledky dalších zápasů. Zrodily se dvě remízy, ale naštěstí pro nás nikoliv v Šumperku, i když boj to asi byl tuhý. Na čele i na chvostu tabulky se po tomto kole vyjasnilo mnohé. Máme 3 body k dobru a výrazně lepší skóre než Šumperk, což je pro nás dobrá zpráva.


starší zprávanovější zpráva

27. března 2017 12:50Jiří Fiala
Ikdyž pan Fišer,zde již průběh zápasu popsal,připojím několik poznámek.1.šachovnice Mohapl Petr-Závůrka Roman.Petr stál zpočátku určitě dobře,potom se partie vyrovnala a ke konci převzal Roman iniciativu,mám dojem,že obětoval kvalitu a následoval jeho drtivý figurový útok a partii vyhrál !2.Trávníček Petr-Sekanina Jiří .V této době se střetli šachisté vyrovnané šachové síly(Před 30 lety by měl Jiří s Petrem větší potíže !)Pozici měli vyrovnanou ,tak dali za remis.Petr Trávníček je kromě Karpova a Kasparova mým šachovým vzorem a učitelem!!S Petrem jsme sehráli mnoho instruktážních partií v různých olomouckých lokálech včetně kdysi skvělé herny v Národním domě !3.Pavlík Petr-Sýkora Jan.Petr jako vůdce bílých kamenů stál dobře,Jan měl pěšce navíc a tak po dlouhém boji zvítězil!4.Vymětalík Ivo-Dočekalová Alexandra.Alexandra měla velice pěknou pozici,útočila na královském křídle,Ivo pak na dámském,jak Ivo zvítězil jsem již neviděl !5.Zapletal Milan-Londin Šimon. -Viděl jsem až konec partie,kdy Šimon měl věž,střelce a pěšce,proti soupeřově věži,takže s touto převahou zvítězil !6.Opletal Josef-Vláčil Vladimír.Co jsem viděl bylo velmi zvláštní!Vladimír jako vůdce bílých kamenů, od počátku vytvořil naprosto nezáživnou pozici.Vypadala jako obranná vyčkávající,žádná převaha za bílé,takže partie skončila remis !7.Telařík Radek-Fiala Jiří.K této partii jsem přistupoval ve špatné formě,která byla opětně zapříčiněna poruchou spánku,tentokrát byl,ale vinen pouze můj organizmus !Vědom si tohoto handicapu jsem od počátku se snažil hrát velmi pečlivě,abych něco nepodělal !Hráli jsme odložený Moora Gambit.Uvažoval jsem zda mám gambitového pěšce na c3 vzít,ale došel jsem k závěru,že mi nic nehrozí tak jsem oběť přijal.Tady bych pana Fišera poopravil pan Telařík pěšce neztratil,ale obětoval.Po celou hru jsem měl dobrou pozici a pěšce navíc.Ten pak rozhodl celou partii,kdy jsme měli oba krále ve středu šachovnice,oba 2 pěšce na královském křídle,ale já 1 volného na dámském křídle!Protože pan Telařík musel jit pro něj,já byl na královském křídle u jeho pešce dřív a tak byla koncovka vyhraná !8.Fišer Miloš-Virgler Karel.Karel se vyznačuje 2 znaky.Rád útočí a partii nevzdává,kde by jiný vzdal !I v této partii Karel jako bílý útočil na královském křídle,jenže to dobře nespočítal a přišel o kvalitu,později přišel i o další věž a tak pertie už se nedala hrát a Karel musel vzdát !Po vítězství pana Fišera jsem mu řekl :Teď se Vám pane Fišer bude článek dobře psát.To jsem nevěděl,že tento výrok bude dvojsečný,neboť Šternberk utákní prohrál 3:5.My jsme definitivně získali 3. místo ,neboť Agentura po prohře na AŠK nás již nemůže dohonit!Očekávám,že Zábřeh poslední zápas vyhraje takže budou na 2. místě !

27. března 2017 18:21Petr Pavlík
Ten zápas byl důležitý a my jsme bílými hráli docela agresivně a narazili jsme na přesné a trpělivé obranáře. U partií P. Mohapla, R. Telaříka a mé ( u M. Zapletala jsem viděl jen koncovku) jsme všichni přepnuli strunu a to se nám vymstilo. Určitě to favorit neměl jednoduché, naštěstí pro nás se o naší téměř jisté záchraně rozhodlo jinde.

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2017