12.T.J. Sokol Tovačov117.0

Sezóna

19. listopadu 2016 15:55Zdeněk Kamler
Začalo Grand Prix
Po rozjezdu soutěží družstev dospělých se dočkali své oficiální krajské soutěže i mládežníci, kteří mají možnost poměřit své síly v seriálu šesti turnajů v rámci Krajského přeboru mládeže v rapid šachu Šachového svazu Olomouckého kraje pro sezónu 2016/2017. Do Hrabišína se 17. listopadu sjelo celkem 89 hráčů na první (a v tomto kalendářním roce i poslední) turnaj této dlouhodobé soutěže.

Zastoupeno bylo celkem 15 oddílů Olomouckého kraje (Agentura 64 Grygov - 12 hráčů, ŠK 1921 Zábřeh a ŠK ZŠ Hrabišín - 8 hráčů, Šachový klub Jeseník, Tatran Litovel a Oddíl šachů Prostějov - 7 hráčů, TJ Sokol Skalička - 6 hráčů, Šachový klub Mohelnice a SK Řetězárna - 5 hráčů, ŠK Loštice - 4 hráči, TJ Sokol Velké Losiny - 3 hráči, TJ Libina - 2 hráči, ŠK Vinary, TJ Spartak Přerov a SK Prostějov - 1 hráč). Navíc si přijeli zahrát i čtyři hráči z Vyškova.

V kategorii A do 10 let (startovalo 26 hráčů) se od zbytku startovního pole oddělili dva hráči a po remíze ve vzájemné partii o pořadí rozhodovalo pomocné hodnocení. První skončil Tomáš Mohapl z A64 Grygov a druhé místo bral Petr Doubrava z ŠK ZŠ Hrabišín. Mezi hráči s pěti body měl nejlepší pomocné hodnocení celkově třetí David Pirek z ŠK Řetězárna.

zleva Doubrava Petr, Mohapl Tomáš, Pirek David

Děvčata si medaile rozdělila takto - 1. místo - Anežka Vodáková (TJ Sokol Velké Losiny), 2. místo - Sára Tschuliková (Šachový klub Jeseník, z.s.) a 3. místo - Anna Jiříčková (TJ Sokol Skalička, z.s.). Potěšitelné je, že po odchodu hráčů ročníku 2006 do starší kategorie má v nejmladší kategorii pořád kdo hrát.

zleva Tschuliková Sára, Vodáková Anežka, Jiříčková Anna

V kategorii B do 12 let (hrálo 25 hráčů) zvítězil s plným bodovým ziskem Jan Kolář z Šachového klubu Mohelnice, z.s. Ze čtveřice pětibodových hráčů měl nejlepší pomocné hodnocení nakonec druhý Lukáš Blaha z ŠK 1921 Zábřeh před třetím v celkovém pořadí Janem Cimburkem z ŠK Řetězárna.

zleva Blaha Lukáš, Kolář Jan, Cimburek Jan

V této věkové skupině také startovala tři děvčata a s chlapci sváděla mnohem vyrovnanější souboje než dívky v nejmladší kategorii (a to ještě Ema Růžičková startovala v kategorii výš). Pořadí dívek - 1. místo - Taťána Nesporá (ŠK 1921 Zábřeh), 2. místo - Magda Kočí (ŠK ZŠ Hrabišín) a 3. místo - Lenka Poljaková (SK Řetězárna).

zleva Kočí Magda, Nesporá Taťána, Poljaková Lenka

V kategorii C do 14 let (účast 19 hráčů) byl mezi prvními třemi hráči vždy půlbodový rozdíl. Zvítězil Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh) se šesti body před Matějem Hrabalem z A64 Grygov a Martinem Londinem z Oddílu šachů SK Prostějov.

zleva Hrabal Matěj, Blaha Marek, Londin Martin

Ze čtyř děvčat hrajících tuto kategorii se jako první (a celkově čtvrtá) umístila Ema Růžičková z A64 Grygov. Druhá skončila její oddílová kolegyně Nikola Gregůrková a třetí místo brala Michala Gvizdová z Šachového klubu Jeseník, z.s.

zleva Gregůrková Nikola, Růžičková Ema, Gvizdová Michala

V kategorii D do 18 let (hrálo 19 hráčů) zvítězila nasazená jednička Jáchym Bareš z A64 Grygov před Danielou Urbanovou z Oddílů šachů SK Prostějov (zároveň nejlepší dívka v kategorii). Třetí místo obsadil Radomír Kolář z Šachového klubu Mohelnice, z.s.

zleva Kolář Radomír, Bareš Jáchym, Urbanová Daniela

V této věkové skupině startovala celkem dvě děvčata a druhá mezi dívkami skončila Jana Obšivačová z A 64 Grygov.

zleva Obšivačová Jana, Urbanová Daniela

Chci poděkovat všem hráčkám, hráčům a doprovodu za to, že se během turnaje nemusel řešit žádný závažnější šachový nebo kázeňský problém a byl tak dodržen časový program turnaje.

Zvlášť bych chtěl poděkovat hlavnímu rozhodčímu panu Karlu Volkovi za pomoc s řízením turnaje a dále pomocným rozhodčím, kterými byli pánové Pavel Krahula a Roman Oliverius.

Osvědčilo se i ozvučení hracího sálu. To nabídl a zrealizoval pan Radomír Kolář z Mohelnice.

21. listopadu 2016 12:22 0+1 | 0-1Marek Růžička
Další turnaj bude 14. ledna v Prostějově, termín posledního turnaje v Grygově je sobota 6. května.

20. listopadu 2016 20:34 0+1 | 0-1Pavel Koriťák
Děkujeme organizátorům a rozhodčím za skvělý turnaj. Trenéři a šachová mládež ŠK Jeseník jsou velmi vděčni a těší se na další kolo.

19. listopadu 2016 18:34 0+1 | 0-1Jiri Fiala
Velice pěkny a zaslužny turnaj!O šachovou mladež je dobře postarano!

Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.