INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
startovní listina Wisconsinu
STK vydala rozpis soutěží družstev pro sezónu 2017/18. Deadline přihlášek je 15. července!
Novoborský šach. server
Šestkrát pět
Na úvod jediný rezultát
MČR žen zahájeno
V půli už i nuly
Šachový svaz ČR
Začalo Mistrovství ČR žen
MČR škol zná své vítěze
ME mládeže v rapidu a bleskovém šachu
Výsledek dopingové kontroly reprezentantů
Jihomoravský šach. svaz
FIDE rapid Podluží
Pozdrav z republikového přeboru škol ve Zlíně
Bleskový den Mirka Jurky - 5. ročník vyhrál IM Jaroslav Bureš
Memoriál Oldřicha Šípka
A64 Grygov
Úspěchy našich mládežníků v přeborech škol
Pád do průměru
Dostihy ve Varech
Dlouhodobý turnaj skončil
ŠK 1921 Zábřeh
Memoriál Ing. Josefa Vozáka 2018
Znojemská královnička 2018
ŠSOK Oblastní přebor sever 2017/18
TURNAJ PŘÁTELSTVÍ OLOMOUC
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Dvořák kontroluje vedení
Jiří Fiala(22.6. 10:18)
Poslední kolo rozhodlo
alda(22.6. 8:12)
EXTRALIGA
1.1. Novoborský ŠK3369.0
2.Výstaviště Lysá / Labem2253.5
3.ŠK Zikuda Turnov2249.5
4.Labortech Ostrava2149.5
5.ŠK Slavoj Poruba2148.0
6.GASCO Pardubice1951.0
7.BŠŠ Frýdek-Místek1441.5
8.Moravská Slavia Brno1340.0
9.Unichess1140.0
10.DURAS BVK Královo Pole1040.5
11.ŠK města Lysá / Labem732.5
12.Tatran Litovel013.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavoj Český Těšín2657.5
2.TŽ Třinec2449.0
3.BŠŠ Frýdek-Místek B2151.5
4.ŠK Gordic2149.0
5.Slavia Kroměříž1947.5
6.ŠK Staré Město1947.0
7.Šachy Hošťálková1545.0
8.Rychnov nad Kněžnou1438.0
9.TJ Ostrava1240.0
10.Lokomotiva Brno733.5
11.KVS Ekodivize Opava536.5
12.Agentura 64 Grygov433.5
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.BŠŠ Frýdek-Místek B3152.0
2.ŠK Lokomotiva Brno A2949.5
3.ŠK Lokomotiva Brno B1935.0
4.ŠK Staré Město B1734.5
5.TJ Ostrava1635.0
6.SK Slavia Orlová B1630.0
7.TJ Sokol Ústí1429.5
8.TJ Lokomotiva Krnov1330.0
9.ŠK Zbrojovka Vsetín1127.5
10.ŠK Zlín1025.5
11.Agentura 64 Grygov927.0
12.Šachy Hošťálková320.5
2.LIGA D
1.2222 ŠK Polabiny C3057.5
2.ŠK Lípa2051.0
3.Slavia Hradec Králové B1946.5
4.Eurobit1944.0
5.TJ CHS Chotěboř1849.0
6.ŠK Vysoké Mýto1643.5
7.ŠK Velké Losiny1443.5
8.TJ Štefanydes Polička1443.5
9.Náměšť nad Oslavou1440.5
10.Caissa Pivovar Dalešice1339.0
11.TJ Žďár nad Sázavou1140.5
12.TJ Sněžka Náchod229.5
2.LIGA F
1.SK Slavia Orlová3360.5
2.ŠK Slavoj Poruba B2354.5
3.Vrbno pod Pradědem2046.0
4.Šachový klub Karviná1748.0
5.Baník Havířov1344.5
6.Labortech Ostrava B1340.0
7.TJ Sokol Dobrá1338.0
8.TJ Slovan Havířov1241.0
9.TŽ Třinec B1141.5
10.BŠŠ Frýdek-Místek C1140.0
11.AŠK DA Olomouc1038.0
12.ŠK TJ Dolní Benešov636.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.Velké Losiny B3363.0
2.SK Prostějov2554.0
3.ŠK Zábřeh2451.0
4.TJ SOKOL Přemyslovice2145.0
5.Rošáda Prostějov1943.5
6.Uničov1543.5
7.Zlaté Hory1543.0
8.Česká Ves1440.5
9.AŠK Olomouc B1343.5
10.ŠK Šternberk737.0
11.A64 Grygov B433.5
12.Tatran Litovel B430.5
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.ŠK 1921 Zábřeh B2752.5
2.ŠK Jeseník2552.0
3.ŠK Šternberk B2048.5
4.TJ Libina1948.0
5.ŠK Mohelnice1646.5
6.ŠK Bohuňovice1642.5
7.Řetězárna Česká Ves B1137.0
8.Tatran Litovel C1037.0
9.ŠK Nové Losiny830.5
10.ŠK Loštice A632.0
11.ŠK 1921 Zábřeh C013.5
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.T.J. Sokol Skalička3166.5
2.SK Prostějov B2558.5
3.T.J. Sokol Přemyslovice B2450.5
4.A64 PŘF UP Olomouc1844.0
5.Spartak Přerov1547.5
6.SK ROŠÁDA Prostějov B1540.5
7.SK Prostějov C1445.0
8.AŠK DA Olomouc C1344.0
9.T.J. Sokol Konice1137.0
10.T.J. Sokol Citov1035.0
11.ŠK SIGMIA Olomouc A940.0
12.ŠK SIGMIA Olomouc B019.5

Sezóna

19. listopadu 2016 15:55Zdeněk Kamler
Začalo Grand Prix
Po rozjezdu soutěží družstev dospělých se dočkali své oficiální krajské soutěže i mládežníci, kteří mají možnost poměřit své síly v seriálu šesti turnajů v rámci Krajského přeboru mládeže v rapid šachu Šachového svazu Olomouckého kraje pro sezónu 2016/2017. Do Hrabišína se 17. listopadu sjelo celkem 89 hráčů na první (a v tomto kalendářním roce i poslední) turnaj této dlouhodobé soutěže.

Zastoupeno bylo celkem 15 oddílů Olomouckého kraje (Agentura 64 Grygov - 12 hráčů, ŠK 1921 Zábřeh a ŠK ZŠ Hrabišín - 8 hráčů, Šachový klub Jeseník, Tatran Litovel a Oddíl šachů Prostějov - 7 hráčů, TJ Sokol Skalička - 6 hráčů, Šachový klub Mohelnice a SK Řetězárna - 5 hráčů, ŠK Loštice - 4 hráči, TJ Sokol Velké Losiny - 3 hráči, TJ Libina - 2 hráči, ŠK Vinary, TJ Spartak Přerov a SK Prostějov - 1 hráč). Navíc si přijeli zahrát i čtyři hráči z Vyškova.

V kategorii A do 10 let (startovalo 26 hráčů) se od zbytku startovního pole oddělili dva hráči a po remíze ve vzájemné partii o pořadí rozhodovalo pomocné hodnocení. První skončil Tomáš Mohapl z A64 Grygov a druhé místo bral Petr Doubrava z ŠK ZŠ Hrabišín. Mezi hráči s pěti body měl nejlepší pomocné hodnocení celkově třetí David Pirek z ŠK Řetězárna.


zleva Doubrava Petr, Mohapl Tomáš, Pirek David

Děvčata si medaile rozdělila takto - 1. místo - Anežka Vodáková (TJ Sokol Velké Losiny), 2. místo - Sára Tschuliková (Šachový klub Jeseník, z.s.) a 3. místo - Anna Jiříčková (TJ Sokol Skalička, z.s.). Potěšitelné je, že po odchodu hráčů ročníku 2006 do starší kategorie má v nejmladší kategorii pořád kdo hrát.


zleva Tschuliková Sára, Vodáková Anežka, Jiříčková Anna

V kategorii B do 12 let (hrálo 25 hráčů) zvítězil s plným bodovým ziskem Jan Kolář z Šachového klubu Mohelnice, z.s. Ze čtveřice pětibodových hráčů měl nejlepší pomocné hodnocení nakonec druhý Lukáš Blaha z ŠK 1921 Zábřeh před třetím v celkovém pořadí Janem Cimburkem z ŠK Řetězárna.


zleva Blaha Lukáš, Kolář Jan, Cimburek Jan

V této věkové skupině také startovala tři děvčata a s chlapci sváděla mnohem vyrovnanější souboje než dívky v nejmladší kategorii (a to ještě Ema Růžičková startovala v kategorii výš). Pořadí dívek - 1. místo - Taťána Nesporá (ŠK 1921 Zábřeh), 2. místo - Magda Kočí (ŠK ZŠ Hrabišín) a 3. místo - Lenka Poljaková (SK Řetězárna).


zleva Kočí Magda, Nesporá Taťána, Poljaková Lenka

V kategorii C do 14 let (účast 19 hráčů) byl mezi prvními třemi hráči vždy půlbodový rozdíl. Zvítězil Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh) se šesti body před Matějem Hrabalem z A64 Grygov a Martinem Londinem z Oddílu šachů SK Prostějov.


zleva Hrabal Matěj, Blaha Marek, Londin Martin

Ze čtyř děvčat hrajících tuto kategorii se jako první (a celkově čtvrtá) umístila Ema Růžičková z A64 Grygov. Druhá skončila její oddílová kolegyně Nikola Gregůrková a třetí místo brala Michala Gvizdová z Šachového klubu Jeseník, z.s.


zleva Gregůrková Nikola, Růžičková Ema, Gvizdová Michala

V kategorii D do 18 let (hrálo 19 hráčů) zvítězila nasazená jednička Jáchym Bareš z A64 Grygov před Danielou Urbanovou z Oddílů šachů SK Prostějov (zároveň nejlepší dívka v kategorii). Třetí místo obsadil Radomír Kolář z Šachového klubu Mohelnice, z.s.


zleva Kolář Radomír, Bareš Jáchym, Urbanová Daniela

V této věkové skupině startovala celkem dvě děvčata a druhá mezi dívkami skončila Jana Obšivačová z A 64 Grygov.


zleva Obšivačová Jana, Urbanová Daniela

Chci poděkovat všem hráčkám, hráčům a doprovodu za to, že se během turnaje nemusel řešit žádný závažnější šachový nebo kázeňský problém a byl tak dodržen časový program turnaje.

Zvlášť bych chtěl poděkovat hlavnímu rozhodčímu panu Karlu Volkovi za pomoc s řízením turnaje a dále pomocným rozhodčím, kterými byli pánové Pavel Krahula a Roman Oliverius.

Osvědčilo se i ozvučení hracího sálu. To nabídl a zrealizoval pan Radomír Kolář z Mohelnice.

výsledky kategorie A na chess-results

výsledky kategorie B na chess-results

výsledky kategorie C na chess-results

výsledky kategorie D na chess-results

fotogalerie

stránky Grand Prix


starší zprávanovější zpráva

19. listopadu 2016 18:34Jiri Fiala
Velice pěkny a zaslužny turnaj!O šachovou mladež je dobře postarano!

20. listopadu 2016 20:34Pavel Koriťák
Děkujeme organizátorům a rozhodčím za skvělý turnaj. Trenéři a šachová mládež ŠK Jeseník jsou velmi vděčni a těší se na další kolo.

21. listopadu 2016 12:22Marek Růžička
Další turnaj bude 14. ledna v Prostějově, termín posledního turnaje v Grygově je sobota 6. května.

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018