INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Tradiční Vinarský král se bude letos konat 14. září.
web Openu Jeseník s odkazy na výsledky i online přenos
Novoborský šach. server
Po šesti kolech je vedení trojice hráčů
Tulipáni pod náporem
Anand ve vedení, jako jediný zatím zvítězil
Wely zavelel k náporu
Šachový svaz ČR
Hledá se pořadatel MČR mužů 2020
MEU mládeže pohledem Lenky Kůsové
MS mládeže v rapidu a blitzu v běloruském Minsku pohledem Jiřího Boušky a rodičů
Komuniké ze 137. schůze VV ŠSČR
Jihomoravský šach. svaz
O POHÁR FIRMY DANSK
Letní sezóna 2019
Naši šachisté opět v Tatrách
Šachový tábor ve Vřesovicích v polovině
A64 Grygov
Domašov 2019
V Třešti podprůměr, ve Zlíně slušně
V Chrudimi úspěšně
Grand Prix mládeže 2018/19
ŠK 1921 Zábřeh
Před prázdninový blesk
Českoveský turnaj mládeže
GP 2019 GRYGOV
Znojemská královnička 2019
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Fialový koutek
Jiří Fiala(24.8. 17:13)
V POSLEDNÍ TŘETINĚ
Jura(24.8. 11:47)
EXTRALIGA
1.SK Slavoj Poruba00.0
SK Duras BVK00.0
GASCO Pardubice00.0
SK Zikuda Turnov00.0
SK Dopravni podnik Praha00.0
Siesta Solution Unichess00.0
BSS Frydek-Mistek00.0
Slavia Kromeriz00.0
Vystaviste Lysa nad Labem00.0
1. Novoborsky sachovy klub00.0
Labortech Ostrava00.0
Moravska Slavia Brno00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavoj Český Těšín00.0
TŽ Třinec00.0
ŠK Staré Město00.0
BŠŠ Frýdek-Místek "B"00.0
Moravská Slavia Brno "B"00.0
Zbrojovka Vsetín00.0
Šachy Hošťálková00.0
SK Slavia Orlová00.0
Panda Rychnov n. K.00.0
ŠK Slavoj Poruba "B"00.0
ŠK Gordic00.0
TJ Ostrava00.0
2.LIGA D
1.SK 1921 Zabreh00.0
TJ Zdar nad Sazavou00.0
TJ Slavia Hradec Kralove00.0
TJ Lanskroun00.0
2222 SK Polabiny C00.0
TJ Stefanydes Policka00.0
TJ SO Chrudim00.0
Rapid Pardubice00.0
TJ CHS Chotebor00.0
SK Vysoke Myto00.0
SK Lipa00.0
Snezka TJ Nachod00.0
2.LIGA F
1.A64 Proclient Grygov00.0
TJ Tatran Litovel00.0
BŠŠ Frýdek-Místek "C"00.0
TŽ Třinec "B"00.0
ŠK Slavoj Poruba "C"00.0
Baník Havířov00.0
ŠK Karviná00.0
Sokol Vrbno pod P.00.0
Labortech Ostrava "B"00.0
TJ Slovan Havířov00.0
SK Slavia Orlová "B"00.0
TJ Ostrava "B"00.0

Sezóna

19. října 2015 10:16Jiří Zapletal
Slunečno ale bez bodu
Zábřeh v sestavě Strašil, Zapletal, Doležel, Stratil P., Opravil, Navrátil st., Navrátil ml., Vicenec sice v Chrudimi vedl 3,5-1,5, ale na body nakonec nedosáhl. Vepředu jsme prohráli 1-3, zadek vyhrál pouze 2,5-1,5. Ačkoliv bílé šachovnice vyhráli 3-1, černými naši uhráli pouhou půlku, což v součtu vedlo k prohře 3,5:4,5. To jsou základní statistické údaje, přidám další informace.

Domácí tým měl být velkým favoritem, protože ještě vloni hrál 1. ligu a měl i proti nám v sestavě hráče 2236, 2189 a 2245. Dál už to tak jasné nemělo být, čtvrtá a pátá téměř vyrovnaní a poslední trojici postavili domácí až 14., 15. a 17. hráče soupisky, takže se šance na zisk bodů téměř vyrovnaly.

K zápasu jsme vyjeli z mlhy, ale za Hřebečským tunelem už svítilo slunce, silnice suché a široké, takže jsme dojeli do Chrudimi už kolem půl desáté a někteří se krátce prošli po nedalekém náměstí. V hrací místnosti teploučko, hrál se dvojzápas (místní béčko v oblasti) a velikostně byla místnost pro 32 hráčů tak akorát, WC pěkná s automatickým splachováním.

První skončila partie na 4. desce, po necelé hodině hry přijal náš řidič Petr nabídku remízy s Krysem (2050) při plné šachovnici.

V téměř shodném čase skončila i moje partie s Hlaváčkem (2189). Po mizerném spánku několikrát přerušovaném lovem komárů jsem skvělý výkon ani nečekal, postavil jsem d4, c3, Sf4, e3 atd., vyměnil dva páry střelců, dvojici koňů a centrální pěchy. Na moji nabídku remízy zareagoval v 16. tahu vedle stojící kapitán domácích Němec slovy: "Nechám to na Tobě!" a po desetiminutovém přemýšlení můj soupeř souhlasil. Domácí kapitán ještě při odběru partiářů dodal: "To se vyhrát nedá, to bys musel mít capablankovskou techniku!" Bylo tedy vcelku slušných 1-1, horší ale skutečnost, že jsme brzy dvakrát remizovali bílými. (Na černé první a třetí se zázraky nečekaly.)

V 11 hodin jsem vyrazil shánět pohledy a razítka, problém to nebyl. Infocentrum sice mimo provoz, zato byla otevřena hned 3 muzea: loutkářských kultur, barokních soch a muzeum regionální. Po poledni jsem našel pěknou restauraci Na Růžku s Protivínským pivem z nymburského pivovaru za solidních 22 Kč a dobovými fotkami na stěnách. Před jakýmsi 4hvězdičkovým hotelem jsem se pousmál poutači na listopadovou akci s nejslavnějším kuchařem (šestichodové menu za 1500 Kč).

Po návratu do místnosti jsem zjistil, že těsně vedeme. V době mé nepřítomnosti remizoval na pětce Karel černými s Česenekem (1987). Nejprve se domníval, že získá poziční výhodu vytvořením protivníkova izolovaného dvojpěšce c3, c4. Ten měl ale silnou kompenzaci v podobě černopolého Sa3, který mířil na slabinu d6, takže partie skončila zaslouženou remízou. 1,5-1,5

Do vedení nás dostal Jirka st., když na 6. šachovnici přehrál Linharta (1966) bílými v tvarůžkách, partie byla pozičního rázu. Vedli jsme 2,5-1,5 a hrály se ještě 4 partie: kapitán Roman na osmé desce se slabším protivníkem a trojice našich černých na první, třetí a sedmé začínali stát hůř, tak jsem se šel ještě znovu projít, tentokrát i s Karlem. Podél krásných hradeb, přes řeku Chrudimku, pak i na opačnou stranu a nalezli jsme ještě i hospodu se zajímavým názvem Na Bídě. Pak jsme chvilku diskutovali o tom, že naše vyhlídky jsou a budou asi bídné.

Roman sice ještě zvýšil naše vedení na dvojbodové, jeho soupeř v horší pozici ani nestihl udělat kontrolní tah. Vedli jsme tedy 3,5-1,5 a bohužel to pro nás nedopadlo. Jirka mladší přišel o pěšce, v koncovce všech těžkých figur se snažil o tlak po 2. řadě a na sloupci d, ale matové hrozby se mu vytvořit nepodařilo a soupeř prošel svým volným pěšcem až na poslední řadu. Až po zápase jsem se dověděl, že po poradě s kapitánem ještě někde v zahájení Jirka odmítl nabízenou remízu (zřejmě kvůli své elové převaze).

No a podle očekávání Pavel i Jirka byli pozičně přehráni Bujnochem a Němcem, takže se nakonec z těsné výhry 4,5-3,5 mohli radovat domácí.

Přidám ještě další výsledky našich zástupců. V téže skupině D vyhrála Litovel B v Pardubicích s Rapidem B (loňský Akis) 5-3, po výhře Vaňka, Neorala a Pána. Zato Velké Losiny bez Štěpána Žilky překvapivě prohráli v Ústí nad Orlicí s týmem, který byl vloni ještě na sestup, zabodovali pouze Stratil L. a Frnka.

Ze skupiny E jen stručně výsledky: Grygov B těsně zdolal béčko Durasu 4,5-3,5 a podle očekávání prohrál Prostějov v Dalešicích vysoko 1,5-6,5. Očekávám, že kolegové přidají podrobnější informace.


starší zprávanovější zpráva

19. října 2015 12:20Matoušek
Dalešice-Prostějov: Ze zahájení jsme nevyšli špatně, problémy jsem viděl jen u Romana Závůrky na 1. desce se silným Buchníčkem. Následovaly 2 remízy na posledních šachovnicích, zdálo se, že by zápas mohl být i vyrovnaný. Pak se to ale začalo sypat a spoluhráči včetně mě začali rozhazovat figurky po šachovnicích pod dojmem toho, že na remízu se už hrát žádná partie nesmí. To vedlo ke katastrofálním pozicím. Já jsem byl nakonec jediný, kterému se poziční převahu soupeře podařilo ustát, i když ve věžovce s hodnocením -3,5 :) Pod dojmem toho, že všechny věžovky jsou remis jsem hrál směle na výhru a nakonec moc nechybělo, ale přeci jen soupeř se svými zkušenosmi odhadl správně, kdy už se spokojit jen s remízou. Nevím, co bych dodal. Jestli chceme mít šanci na udržení, tak se musíme všichni zlepšit. Možná dobře, že jsme si špatný výkon vybrali všichni najednou a že to snad může být už jen lepší.

19. října 2015 16:11jura
šimi- dík za zveřejnění a za vtipný název článku, který jsi k mému textu přidal

19. října 2015 16:15Jiří Fiala
A už je tady 2. liga.Jak Zábřeh ,tak Prostějov rupl.Co se týká Zábřeha moje prognosa ,že Jiří Zapletal remisuje vyšla na 100%.Myslím si,že ale porážku Zábřeh mohl odvrátit,kdyby myslel kapitán !A držel se prohlášení vedoucího Litovle před 40 lety pana Holouše,který často zdůrazňoval :Nabízej remi,nabízej remi.Kdyby kapitán Zábřeha pobízel hráče jako pan Holouš,tak za stavu,kdy vedli o 2 body by Výsledkem byla minimálně celková remis mužstva!Losiny překvapivě prohrály,zejména se to nečekalo od Vaculíka a Malého ! Půvabná Nikča měla asi silnějšího soupeře a navíc černé kameny !!K tomu by se jistě vyjádřil Libor z hor.Prostějov utrpěl debakl.Prohra se čekala,ale ne tak vysoká!Roman na 1.šachovnici zapoměl udělat rochádu.V koncovce měl Roman 2 věže a 1 pěšce,soupeř pak dámu a 4 pěšce.Takže Buchníček zvítězil.2.šachovnice Věchet-Matoušek. Peťka nabídl remis,ale Věchet nepřijal.Když jsem odcházel z hrací místnosti,tak se mi zdálo,že Péťa stojí hůře i ostatní šachisté byli toho názoru,takže jsem čekal,že Péťa prohraje,ale ten remisoval.3.šachovnice Walek -Adamčík.Zde Martin dostal oběť střelce na h7 a ať oěť přijal,nebo ne obdržel dvoutažec.4.šachovnice Růžička -Sýkora.V koncovce měli oba dámu a 5 pěšců.Jenže Růžička své kameny vedl lépe,pozičně přehrál Sýkoru,získal 2 pěšce a zvítězil.5.šachovnice Smištík -Zapletal.Zde mohlo dojít k senzaci,kdy Smištík Elo 2327 zapoměl naraženého koně na g5pěšcem na h6.Po odebrání koně měl Zapletal figuru víc.Smištík dobral pěšce razantněj,z toho jsem usoudil,že nebyl rád,že o koně přišel.Ovšem pozice byla kriticky nebezpečná pro Zapletala,neboť ten měl zavřeného střelce na c8 a věž na a8 takže 8 řada byla nechráněna.V tu dobu kdyby na místě Zapletala seděl kompjůtr,tak Smištík neměl nárok!Pozděj někdo navrhl,že by stačilo,kdyby tam seděl Movsesjan,já dodal,že by stačil Plát nebo Bureš.Vítězný tah Vf5 pak poradil Smištík!Jenže Zapletal ho neviděl a potom dostal šach dámou na h5,což znamenalo mat nebo ztrátu dámy.Dáma nešla vzít protože byl mat věží na 8.řadě.Takže senzace se nekonala.6.šachovnice Lampíř -Zvoníček.Zvoníček měl ve věžovce 1 pěcha méně a tak ho Lampíř zdolal.7.šachovnice Tesař -Vláčil.Koncovka stejných střelců byla vyrovnaná a tak partie skončila remis.8.šachovnice Svíženský -Fiala.Svíženský byl kapitánem i rozhodčím(alespoň seděl za stolem )Divil se ,že Prostějov přijel v základní sestavě a hned se o týmu vyjádřil pochvalně.Co se týká partie,mou slabinou je,že nemám řádnou paměť a tak si nepamatuji jemné nuance v teorii zahájení.Tak jsem se dostal do horší pozice a nabídl jsem remis dokud byl čas !Soupeř prohlásil,že si to promyslí a šel se s někým radit.Vrátil se a remis přijal.Příčinou přijetí remisi byla moje minulost.Soupeř si zjistil,že jsm měl v minulosti Elo přes 2100 a že jsem porazil Volodina.Po zápase jsem upřesnil,že jsem Volodina porazil 2x černými kameny ve vážné partii!Soupeř došel k názoru,že tedy asi budu umět hrát šachy.K tomu dodávám,že možná umím,ale musím se dostat do dobré pozice!Na Petrovu výzvu,že se musíme v Prostějově všichni zlepšit.Dodávám.Souhlasím,ale především se musí zlepšit ti co prohráli !!Pokud by všichni remisovali jako my 3 tak to bylo 4:4.Příště hrajeme doma s ŠK Lokomotiva Brno B .Pokud přijedou hosté v plné sestavě očekávám opětně od Brna nátěr.Doma by mohl zůstat Kirill,Benedikt a Adam.Divím se ,že tento talentovaný hráč Dvořák Adam prohrál s Gašou.Někdy to prostě nevyjde !! Doufejme,že nám to s Brnem vyjde !

19. října 2015 16:26Matousek
Remis jsem nabidl za vyrovnaneho stavu. Potom uz jsem hral nasilne na vyhru i kdyz jsem byl prohranej. Nakonec nam zbyli holi kralove, to uz se proste vyhrat nedalo.

19. října 2015 16:33Jiří Fiala
Tentokrát Péťovi jeho rozhodnutí schvaluji,že hrál na výhru,ikdyž byl prohraný,neboť Péťa neměl co stratit,tedy za mužstvo nic neriskoval !I v případě jeho výhry by mužstvo prohrálo !

19. října 2015 17:33kapitán Zábřehu
Pane Fialo, jsem myslící bytost. A umím počítat, že remíza by za tohoto průběhu partií k celkové remíze stačila. Jenomže to byste musel myslet i Vy a mít dostatečné informace. Remíza byla na 7.šachovnici nabízena za stavu 1:1, kdy žádná (!) naše partie nevypadala na výhru (spíše i horší), na inkriminované 7.desce byla rovná pozice (Jirkův soupeř měl o cca 200 bodů menší Elo) a naopak Pavel na 1.šachovnici stál hodně podezřele s pěšcem méně. Takže se zamyslete Vy a odpovězte na mou otázku: "Kývnul byste na remízu?". Já jsem se podle mě rozhodl správně, protože teď se bavíme po bitvě a nikoliv během ní.

19. října 2015 19:02Culík
Partie z tragického výkonu Losin k přehrání na sachovy-web-velkych-losin.webnode.cz/partie/ Depresivní a sebekritický článek přibyde v nejbližší době...

20. října 2015 8:34Petr Čížek
Nabízet remi je možná pro někoho fajn, ale v tříbodovém systému se k záchraně remízami neprobojujete. Navíc chtěl Zábřeh určitě využít slabší docházky soupeře. Proto nepochopím, proč by měl kapitán pochybit, když doporučí hráči s velkou elovou převahou hrát dál za stavu 1-1. A když už odhlédnu ke strategickým manévrům spojených s rádoby predikcí konečného výsledku zápasu už v zahájení, tak si myslím, že pro tak mladého a talentovaného hráče jako je Jirka jsou přínosné partie hrané až do konce, ať už s jakýmkoli rezultativním výsledkem. Remíza v zahájení je pro něho pouze ztrátou času...

20. října 2015 12:26Jiří Fiala
Milý kapitáne Zábřeha.Milý Petře Čížku !Pokud čtete řádně můj článek,nikde Vás nenabádám,aby kapitán Zábřeha doporučil nabizet remis za stavu 1:1.Ale Jiří Zapletal psal že jste vedli o 2 body tedy 3,5 :1,5.A právě za tohoto stavu jsem vyzval kapitána Zábřeha aby myslel,aby nastartoval botasky a začal obíhat své hráče se zvoláním(Tak jako Ing.Holouš v Litovli před 40 lety)Nabízej remi !Nabízej remi.V tu dobu ještě mladý Jirka hrál,pokud by on nabídl remi,tak by soupeř patrně rečmízu přijal a Zábřeh by nejhůř remizoval.Pokud by ještě remízu přijal jiný hráč ,tak by Zábřeh VYHRÁL !! Myslete hlavičky !!!!No a pokud by soupeři remízy nepřijali tak by nepřijali,ale je třeba se o to pokusit !Myslete hlavičky !!

20. října 2015 12:35Jiří Fiala
Pane Culík !Váš depresivní a sebekritický článek mě velmi zajímá !Stále má rest Libor z hor,který doposud nenapsal žádný článek o zápasu Losin !Pište,pište ať máme co číst.Pokud přijdu na tento server a je tam nějaký článek jsem spokojen.Pokud tam žádný článek není nejsem spokojen.Vaše články potřebuji jako kafař kafe !!

20. října 2015 12:59Matoušek
@ Jirka Fiala: Nemůžeš vědět, jak to bylo. Třeba při dvoubodovém vedení byl už Jirka prohraný a nabízet remízu v prohrané pozici je ostuda. Takže věřím kapitánovi Zábřehu, že koučoval svůj tým naprosto v pořádku.

20. října 2015 14:01Šobáň
Zprávu z utkání druhé ligy Grygov - Duras si můžete přečíst na webu Grygova A64.cz

20. října 2015 14:41Petr Čížek
Tak to je sice trochu jiná, ale stejně už tou dobou mohli být všichni tři prohraní. A stejně, pokud bych byl kapitánem já (jakože za posledních 6 sezon toho bylo až až) a za stavu 3,5-1,5 měl hráč mého týmu rovnou pozici s hráčem s elo o 200 bodů menším, rozhodně bych ho nabádal, ať soupeře zkouší, co to půjde. Opět říkám, že Zábřehu nepomůže hrát každý zápas 4-4, v tříbodovém systému bude muset pro záchranu aspoň 3-4 zápasy vyhrát a tudíž to vyžaduje využít každou nabídnutou šanci, protože v takové husté skupině jich moc být nemusí. Těsné prohry je škoda, ale věřím, že ještě pořádně zabojuje jako loni.

20. října 2015 15:12jura
V okamžiku, kdy Roman zvýšil na 3,5-1,5 už byli ostatní tři opravdu prohraní, takže Jirko nabízet už nebylo co a není ani koho kritizovat- ani kapitána, ani nikoho z hráčů. Jinak všechny partie 2.ligy D už jsou na servru chess.cz i k vytištení v souboru RTF, tak se můžete pokochat partiemi Zábřeha, Litovle i Velkých Losin zábřeh jistě bojovat ještě bude, ale s loňskými soupiskami soupeře nelze srovnávat, je to vše o dost silnější-. však se o tom přesvědčily i Losiny hned v prvním kole

20. října 2015 16:10Tomáš
2. Šachová liga D, bude hodně vyrovnaná, a tipuji, že do posledních kol nebude jasné kdo postoupí a kdo sestoupí.

20. října 2015 19:25kapitán Zábřehu
Ještě jednou opakuji - remíza byla nabízena na 7.desce za stavu 1:1. Jirkovi jsem říkal, že by to měl zkusit, protože na první to vypadá na nulu, na třetí na výhru určitě ne, na šesté Jiří a já na osmé jsme v tu chvíli vypadali všelijak, ale ne na výhru (aspoň já určitě). Vycházel jsem z toho, že aspoň k remíze potřebujeme vyhrát minimálně 1 partii. Vzápětí remizoval Karel na páté. Po delší době výhra na šesté - ale v tu chvíli již byly partie na čtvrté i sedmé špatné. Remíza již od stavu 1:1 byla na všech šachovnicích nabízena pouze jednou, a to mně za stavu 2,5:1,5 pro nás. Já v tu chvíli přestal hrát, protože Jirka měl zajímavé šance těžkými figurami po 2.řadě. Bohužel nic z toho nebylo. Atd. atd. Pokud někdo tvrdí něco jiného, byl u jiného zápasu.

21. října 2015 13:48Jiří Fiala
Vážení !V žádném případě jsem nechtěl kritizovat kapitána Zábřeha.Ani nevím,kdo to je,ale třeba se mi to podaří zjistit !(Zjistím to zachvíli,když kapitán píše,že hrál na 8.šachovnici)Byla to reakce,jak bych se choval já kdybych byl kapitánem Zábřeha.Protože neznám partii Jiřího mladšího tak nemohu posuzovat,jak vypadala jeho pozice když mu byla nabídnuta remis a jak vypadala pak jeho pozice v průběhu hry !Pokud se vžijeme do psychologie Jiřího,tak před partií,vzhledem k jeho Elu chtěl určitě vyhrát.Jde o to,kdy začal pociťovat,že začíná stát špatně.V tu dobu měl okamžitě nabídnout remis,což není žádná ostuda.Stále se přesvědčuji,že mnozí hráči mají respekt před vyšším Elem,tak je možné,že i soupeř z respektu před Jiřího Elem by remis vzal.Pokud bych měl partii Jiřího k dispozici,přesně bych mu řekl,kdy měl nabídnout remis sám.Vzpomínám jak na turnaji v Klatovech jsem remis nabídl hráči s podstatně nižšším Elem,ten se rozmýšlel a pak mi řekl,kdybych mu remis nabídl před zápasem okamžitě by ji bral a nevěřil by tomu ,že bych mu jí nabídl.Takhle se rozmýšlel a pak remízu stejně přijal.Tito hráči si myslí jak hráč s vyšším elem dovede hrát dobře šachy.Třeba ano,ale ne zrovna v této partii !!!Jinak stále na horách mlčí!! Ikdyž je už středa a hrálo se v neděli.Mlčí pan Culík i Libor z hor.Čtenáře by jistě zajímalo,jaký byl marast v Losinách !!

21. října 2015 14:28Jiří Fiala
Příště hraje Zábřeh doma s Ústí nad Orlicí!Jura hraje s Pokorným černými kameny !Bude to mít asi těžké!Pekaře známe z Bouzova,Šmajzra z Trnávky,minule vyhrál je to již zkušený rutinér.Já znám Holáska,myslím,že hraje na své Elo,mám dojem,že před časem měl 2080.Zápas to bude zajímavý.Bude záležet,zda hosté přijedou v zákl.sestavě.Losiny hrají doma s Polabinami B.Pokud Losiny nastoupí v základní sestavě s Štěpánem Žilkou a s tím Polákem a se Žůrkem tak Polabiny sešrotují !!

21. října 2015 15:3164
Pane Fialo máte hodně nepřesné informace. Marast nebyl v Losinách, ale hrálo se v Ústí. libor z hor se nemá čím vychloubat, jako před půl rokem- tehdy to přeháněl a už asi pochopil, že ani tentokrát nehrají na postup. Navíc prý prohrálo i jejich céčko v oblasti, tak není čím se vychloubat.Pane Fialo jestli Ústí porazilo Velké Losiny, tak vyhraje i v Zábřehu. Nevím, jak jste přišel na to že pan Jura bude hrát zrovna s Pokorným. Možná na juru naběhne Pekař, který vloni s tahem 1.b3 smetl pana Zapletala a dal mu dokonce mat na g8 asi v 19.tahu.A nebo to bude úplně jinak. Jestli Losiny někoho sešrotují nebo, o tom pochybuji- polabiny nejsou žádná ořezovátka. Škodaže neprognozujete svúj vlastní Prostějov,dostane zase debakl jako teďka???

21. října 2015 15:54jura
To je úžasné, jak tady mnozí dopředu vědí, jak zápasy dopadnou. Dokonce i kdo proti komu na které šachovnicinastoupí!!!!!!! Těší mě, že si někdo - pan 64 -pamatuje můj debakl s Pekařem.Dík, že jste mi to připomněli- měl bych se nachystat i na tah 1.b3, i když možná budu hrát s úpně někým jiným. JIrkovi Fialovi- vím že budu mít černé a že to bude horší než bílými- to jsem jasně napsal i před sezónou, tak nevím, proč to znovu rozebíráš. Černí venku na 1.a 3.desce to je bez přípravy o hubu, doma na 2.desce stejný problém. jirko tobě se to na osmé desce kecá, když můžeš dle svých slov hrát rekreačně! Ale rekreační partii na 1.,2,3,desce už nesehraješ ani v KP natož pak v lize

21. října 2015 20:14kapitán Zábřehu
Juro, to je přesně ten důvod, o kterým tady píši v rámci "remízové kauzy". Protože my můžeme uspět, jen když uhrajeme dost bodů na 5.-8.šachovnici. Vepředu jsou to pro nás těžká sousta.

22. října 2015 14:29Jiří Fiala
Pane 64!Nepřesně jsem se vyjádřil.Marast byl v Losinách,ale ne na území Losin,ale v jejich mužstvu,tedy Losiny byly zmasakrovány.Nevím,kdo naběhne na Juru,ale očekávám ,že bude hrát s Pokorným.Pokud Losiny naběhnou na Polabiny v zákl.sestavě(to je podmínka) ač Polabiny nejsou žádná ořezávátka uvidíte ten šrot po nedělním zápase.Někdy bývám dobrý prognostik !Co se týká Prostějova s Brnem,tento zápas nevidím růžově.Samozřejmě nemohu psát o Prostějovu žádné špatné prognosy,neboť hráči Prostějova by mohli propadnout pesimismu,což by nebylo dobré.Nevíme také v jaké sestavě Brno přijede !Pokud Polabiny propadnou pesimismu po mé prognose se šrotem,tak je mi to úplně jedno !!Zrovna jak je to jedno hráčům Prostějova.Jistě Jiří.Souhlasím s Tebou,že se těžko dá sehrát rekreační partie v KP na předních deskách !V neděli očekávám,že budu hrát na 3.šachovnici s Peťkou Trávníčkem,doma s bílými kameny.Ovšem záleží jak nastoupí sestavy !Musím se podívat kapitáne Zábřehu,jaké máte soupeře na 5-8 šachovnici.Podle toho posoudím Vaše možnosti !Jurovi.Proč to znovu rozebírám je proto,abychom měli o čem psát a abychom se mohli bavit !

22. října 2015 18:17laik
Třeba sem uvést nějáké prognózy? jmss.chess.cz/forum.php Aby Brno propadlo pesimismu. Ideálně uvést zahájení, které se budou hrát a pak hrát jiné, soupeř bude popletený.

23. října 2015 16:35Jiří Fiala
Co kdo bude hrát nevím,zahájení mých spoluhráčů nějak nesleduji.Rozhodujícím faktorem ,co by ještě mohl ovlivnit zápas je v jaké sestavě Brno přijede !Pokud přijede v základní a my budeme hrát také v základní očekávám marast !V kterém družstvu nebudu prozrazovat.Je to v režimu utajení !

31. října 2015 16:0164
nějak jste opomněli vyzvednoutt výhru Litovle B nad Akisem- pěkná výhra. zajímavost- Vaněk porazil Smutného a neoral Veselého!

2. listopadu 2015 10:49Jiří Fiala
Co se týká výhry Litovle můžeme jen gratulovat,zrovna tak jako Vaňkovi a Neoralovi.Ikdyž je nutno říci,že jejich výhry nebyly překvapením,neboť Vaněk má takřka stejné Elo jako měl jeho soupeř a Neoral dle Ela byl favoritem v tomto utkání !Uvidíme,kde to Litovel až dotáhne!Aspoň,že se daří Litovli B,když se už nedaří Grygovu A v 1.lize !

4. listopadu 2015 11:26Jiří Fiala
Jurovi.Nazdar Jiří!Už se chystáte na uvítání doma týmu Ústí nad Orlicí?A Ty sám jsi již připraven na Pokorného,nebo Pekaře?Budu sledovat Tvůj výkon.Napiš pak obsáhlý článek o zápasu.Jsem zvědav jak dopadne zápas Losiny s Polabinami a v jaké sestavě Losiny nastoupí!Počítám,že obsáhlý článek o tomto zápasu napíše Kuba Vaculík a možná si v tomto směru přihřeje polívčičku Libor z hor.Jsem zvědav zda bude nominována Nikča.

4. listopadu 2015 15:56zaplji
NazdarJiří.Na utkání se nepřipravuji vůbec, oba dva pány s příjmením P znám z osobní zkušenosti a vím, co umějí, i další soupeře z Ústí. Přípravou byla v minulých dnech turistika v TěšínskýchBeskydech a dušičková cyklojízda po okolí.. Jako šachový trénink můžeš snad považovat turnaj v rapidu v Mohelnici,který chci hrát v sobotu. Místo přípravy na konkrétní soupeře si už pár týdnů vypisuji ručně do deníku své partie z minulosti,i 20 let staré - hlavně ty povedené+ výsledky a tabulky a rúznou statistikuz počítače a ze starých partiářů a dělám si takovou menší soukromou kroniku zapomenutých partií zápasů a turnajů. Pak si v tom listuji a řeknu si, jak jsem to kdysi hrával - a pak vyrazím na zápas.Těsně před mistrákem je to potřebné zvyšování vlastního sebevědomí - lepší, než se koukat na varianty, které soupeř hrává a dostávat z něho zbytečné obavy. Já volím opačný postup. V deníku najdu spoustu věcí,kterémne povzbudí a dodají sebevědomí.I na turnajích bez přípravy a bez databází jsem hrával solidně a vůbec nejradši jsem hrával proti někomu, koho vůbec neznám. Jo neboj, nějaký článek se napíše

4. listopadu 2015 16:11zaplji
V sobotu se koná 29,ročník rapid turnaje v Mohelnici, přijeďte dospělí i žáci, Karel Volek bude mít radost, ceny pro všechny účastníky!!!

5. listopadu 2015 11:33Jiří Fiala
Nazdar Jiří.Evidování Tvých partií Ti schvaluji.Já si zase schovávám partiáře.Co se týká Mohelnice,jel bych rád,jenže u mě to závisí na finanční situaci.Pokud budu mít peníze,tak pojedu,pokud nebudu mít peníze,tak nejedu !Vím,že turnaj v Mohelnici je výborný,zejména,co se týká cen !!

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018