8. ročník Chess Prostějov Open se odehraje na zámku v Prostějově 1. 6. |
seznam přihlášených na turnaj O Pohár primátora města Prostějova |
Koutek olomouckých šachistů | |
Jiří Fiala | (15. dubna 2024 21:51) |
21.4. | Ořechovské boje |
25.4. | Olomoucká šachová liga |
25.4. | Dlouhodobý turnaj − 5. a 6. kolo |
26.4. | Prostějovská žákovská liga |
27.4. | Krajský přebor družstev mladších žáků |
28.4. | Šachový gambit |
Grenke Chess Open 2024 s velkou českou účastí i závěrečnou normou IM pro Adama Franka! |
Soutěž o „KNIHU ŠACH A MAT“ |
Pozvánka na SMÍCHOVSKÝ SOUDEK |
Scouting Západ – 1. soustředění Říčany |
Turnaj kandidátů 2024 - 11.kolo |
Turnaj Kandidátů den volna a malé zamyšlení |
Turnaj kandidátů 2024 - 10.kolo |
Turnaj Kandidátů - online+ soutěž |
S křížkem po funuse |
Podle plánu |
Devět kol za námi |
Pokračujeme |
Turnaj přátelství 2024 – 16 medailí pro A64 Grygov! |
1. liga zachráněna! |
ZMĚNA HRACÍ A TRÉNIKOVÉ MÍSTNOSTI |
Mistrovství Evropské Unie 2020 |
Vítězem Dvořák |
Sladký Hattrick |
Šachový gambit |
Poslední sbohem |
VINARSKÝ PRINC |
CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA |
1. | 1. Novoborský ŠK | 30 | 56.0 |
2. | ŠK Moravská Slavia | 25 | 54.0 |
3. | Slavia Kroměříž | 25 | 53.0 |
4. | Výstaviště Lysá/Labem | 24 | 50.0 |
5. | BŠŠ Frýdek-Místek | 22 | 48.0 |
6. | ŠK Slavoj Poruba | 17 | 44.5 |
7. | ŠK Zikuda Turnov | 14 | 41.5 |
8. | Sigil Fund Pardubice | 13 | 41.5 |
9. | INGEM - ŠK Líně | 10 | 36.5 |
10. | ŠS V. a Č. Unichess | 7 | 36.0 |
11. | ŠK Dopravní podnik Praha | 3 | 34.5 |
12. | Šachy Hošťálková | 3 | 32.5 |
1. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 33 | 62.0 |
2. | 2222 ŠK Polabiny C | 26 | 56.0 |
3. | Duras BVK Královo Pole | 17 | 48.5 |
4. | Moravská Slavia Brno B | 17 | 44.5 |
5. | SK Slavia Orlová | 16 | 45.5 |
6. | A64 PROCLIENT Grygov | 15 | 46.0 |
7. | ŠK Staré Město | 15 | 42.0 |
8. | TJ TŽ Třinec | 14 | 42.0 |
9. | ŠK Slavoj Poruba B | 11 | 40.5 |
10. | TJ Vlčnov | 11 | 37.0 |
11. | Jezdci Jundrov | 10 | 38.5 |
12. | 2222 ŠK Polabiny B | 0 | 25.5 |
1. | SK Prostějov | 21 | 32.5 |
2. | TŽ Třinec | 18 | 30.0 |
3. | Šachy Krnov | 14 | 25.5 |
4. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 11 | 23.0 |
5. | ŠK Staré Město B | 11 | 21.0 |
6. | Agentura 64 Grygov | 9 | 20.5 |
7. | TJ Ostrava | 9 | 19.5 |
8. | SK Slavia Orlová | 7 | 20.5 |
9. | Šachy Vyškov | 7 | 19.5 |
10. | BŠŠ Frýdek-Místek C | 7 | 19.0 |
11. | ŠK Staré Město C | 5 | 14.0 |
12. | ŠK Jeseník | 0 | 7.0 |
1. | ŠK Staré Město B | 31 | 55.0 |
2. | Jezdci Jundrov B | 28 | 54.5 |
3. | SK Podlužan Prušánky | 27 | 56.5 |
4. | SK Prostějov | 19 | 48.5 |
5. | Slavia Kroměříž B | 19 | 45.5 |
6. | ŠK Zlín | 17 | 50.5 |
7. | SK GPOA Znojmo | 14 | 43.0 |
8. | Moravská Slavia Brno C | 12 | 39.5 |
9. | Tatran Litovel | 11 | 39.5 |
10. | ŠK Hustopeče | 7 | 34.5 |
11. | ŠO MKS Vyškov | 4 | 33.5 |
12. | Orel Ořechov | 1 | 27.5 |
1. | ŠK Jeseník | 30 | 70.0 |
2. | ŠK Velké Losiny | 21 | 50.0 |
3. | Sokol Přemyslovice | 20 | 51.0 |
4. | STAV-IZOL ISO Olomouc | 18 | 43.5 |
5. | ŠK Vinary | 15 | 42.0 |
6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 15 | 40.0 |
7. | Tatran Litovel B | 15 | 38.0 |
8. | A64 Grygov B | 14 | 40.0 |
9. | ŠK 1921 Zábřeh | 13 | 40.0 |
10. | SK Prostějov B | 12 | 40.0 |
11. | TJ Sokol Skalička | 11 | 38.0 |
12. | ŠK SIGMIA Olomouc | 5 | 35.5 |
1. | ŠK Bohuňovice A | 22 | 38.0 |
2. | ŠK Jeseník B | 16 | 36.5 |
3. | ŠK Loštice | 13 | 34.0 |
4. | ŠK Velké Losiny B | 11 | 34.0 |
5. | ŠK Mohelnice | 11 | 32.0 |
6. | ŠK ZŠ Hrabišín | 10 | 31.5 |
7. | ŠK Bohuňovice B | 7 | 27.5 |
8. | ŠK 1921 Zábřeh B | 7 | 27.5 |
9. | ŠK Šternberk | 6 | 27.0 |
1. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 21 | 39.5 |
2. | SK Prostějov C | 16 | 34.5 |
3. | SK Prostějov D | 12 | 29.0 |
4. | TJ Sokol Tovačov | 9 | 22.5 |
5. | TJ Sokol Citov | 7 | 28.5 |
6. | SK ROŠÁDA Prostějov | 7 | 25.5 |
7. | STAV-IZOL ISO Olomouc B | 5 | 24.0 |
8. | ŠK Sigmia Olomouc B | 4 | 20.5 |
1. | ŠK Bohuňovice C | 12 | 15.0 |
2. | ŠK Bohuňovice D | 11 | 17.0 |
3. | ŠK SIGMIA Olomouc C | 6 | 13.0 |
4. | Tatran Litovel C | 6 | 9.0 |
5. | ŠK Šternberk B | 3 | 11.0 |
6. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 2 | 10.0 |
1. | TJ Libina | 15 | 22.5 |
2. | ŠK ZŠ Hrabišín C | 15 | 19.0 |
3. | ŠK SDH Stavenice | 15 | 19.0 |
4. | ŠK Loštice B | 6 | 15.0 |
5. | ŠK ZŠ Hrabišín B | 6 | 11.0 |
6. | ŠK 1921 Zábřeh C | 3 | 9.5 |
7. | ŠK Mohelnice, z.s. | 3 | 9.0 |
1. | TJ Sokol Hranice | 18 | 20.0 |
2. | TJ Sokol Citov B | 12 | 17.5 |
3. | TJ Spartak Přerov | 6 | 13.0 |
4. | TJ Sokol Skalička B | 0 | 9.5 |
3. listopadu 2014 11:18 | Jiří Zapletal |
Vysoké Mýto - Zábřeh 4,5-3,5 | |
Začaly také 2. ligy a loňský vítěz KP Zábřeh cestoval do Vysokého Mýta k úvodnímu kolu skupiny D. | |
Soupeř - silný v základní sestavě Trhal 2164, Sabol 2282, Němec 2265, Šmíd 2084, Kosek 2070, Ptáček 2122, Kosek 2013, Doseděl 2043. My - Téměř kompletní (až na Olega Urbáška) Strašil, Zapletal, Sohr, Opravil, Doležel, Stratil, Krmela, Vicenec.Cesta - asi 100 km pohodlně přes Mor.Třebovou a Litomyšl, u nás mlha, za tunelem sluníčko již od rána. Začátek - bohužel až v 10,30 (zlatý KP, kde se až na 1 výjimku hrává od deváté), pro jistotu vezu plný batoh jídla a tekutin. Hrací místnost- Sportcentrum, v přízemí kuželkářské dráhy, squash, v 1. poschodí stůl na stolní tenis a hlavně zasedací místnost šachistů, pěkná, prostorná, dobře osvětlená, teplo až moc, jediná vada na kráse: občasné nárazy koulí do kuželek přímo pod námi, WC dole na nejvyšší úrovni, občerstvení u kuželny. Zápas - napínavý, bojovný, na 1. - 4. + 8. šachovnici se hrálo 1.e4, vyrovnaný boj asi do 14 hodin, poté lehce dominují domácí. Průběh - 1-0 Pro domácí, Laďův drak narazil na skvělé teoretické znalosti Pavla Němce, pak oběť kvality Vxh5 a drtivý útok po háčku. 1,5-0,5 Roman získal bílými proti Pircce pouze mikroskopickou výhodu a nic víc, takže půlka. 1,5-1,5 Vyrovnává Karel, pozičně jasně přehrál J. Šmída, v Ponzianiho hře prošel svými pěšci až na d6 a e7. 2-2 Volím 2.g3 proti Sabolově sicilské, půl partie rovina, remízu mi pochopitelně nebere, získává v koncovce těžkých figur poziční plusy až na 0,9. Jen s obtížemi nacházím přesné tahy a nakonec přece jen nerozhodný výsledek vyvzdoruji: Zavrhuji 33.Vd7 Vg5 a nacházím 33.Vxe3! Vxe3 34.Dd5+ s trojím opakováním pozice 34...Kh8 35.Dh5+ Kg8 36.Dd5+ atd. 3-2 Petr bojuje se spánkovým deficitem i s pozicí bez pěšce, pokouší se s minimem času zaútočit, přehlíží ale figuru. 4-2 Alešova prohra černými v jakési zavřené hře, závěr partie nevidím, dole degustuji nepasterizovaný Gambrinus. (Radegast v plechu jsem si přivezl pouze jeden.) 4-3 Snižuje černými Jarda v Královské indické, získal nejprve pěšce a pak v časovce i kvalitu. 4,5-3,5 Na jedničce se Pavel dostává do potíží v koncovce D+S proti D+J, bílý pěšec míří k poli proměny, Pavel odevzdává figuru za spojené pěšce, domácí hráč výhru nehledá a raději remízou potvrzuje body pro domácí. Tak jsme tedy těsně prohráli, ostudu jsme ale rozhodně neudělali (a hlavně to nebylo 2-0 z výkopu, jak občas prorokuje Jirka Fiala). Posily jsme před sezónou nezískali, kádr zůstal podobný. (Odešel Víťa Valenta, přišel nový host Jarda Doležel.) Teď nás čeká dvojzápas s Poličkou A (doma) a B (venku), v půlce prosince pak jízda na Hradec Králové. Po Novém Roce doma Jičín B, cesta do Pardubic, doma Žďár nad Sázavou, první duely s těmito kluby, snad přijdou i nějaké bodíky, držte palce. V 1. kole všechny zápasy vyhráli favorité, z našeho regionu zabodovaly Velké Losiny doma proti Žďáru. | |
<<< MOHELNICKÝ OPEN SE BLÍŽÍ <<< | >>> Cesta do neznáma aneb co s temnou sobotou? >>> |
3. listopadu 2014 16:55 | 0 | 0 | NJ |
Bohužel, už i v KP jsou ty výjimky 3. | ||
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
© Pavel Šimáček 2010-2024 |